Wiosenne wzory tkanin. DIY-tutorial: jak wykonać segregator do artykułów do szycia?

Wiosenne wzory tkanin. DIY-tutorial: jak szyć etui

WIOSENNE WZORY TKANIN. DIY-TUTORIAL: JAK WYKONAĆ SEGREGATOR DO ARTYKUŁÓW DO SZYCIA?

Znasz to uczucie, gdy chcesz zrobić coś kreatywnego, inspiracja uderza i nie możesz się doczekać, aby zacząć? Od czasu do czasu każdy z nas nie może znaleźć wszystkich swoich narzędzi! To jest problem, który zostanie rozwiązany dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi! Jeżeli szycie i dzianie nie jest twoją pasją, z pewnością możesz użyć futerału do przechowywania pędzli do makijażu, malowania lub do przechowywania ołówków czy długopisów. Sprawdź nasz DIY-tutorial i dowiedz się, jak uszyć tak cudowną i uniwersalną rzecz. Ponadto etui sprawdzi się na co dzień i jako wyjątkowy prezent dla mamy, siostry czy przyjaciółki!

Teraz wybierzemy fajny materiał i zaczynajmy szycie! W naszym sklepie mamy ogromny wybór tkanin, wzorów i kolorów bawełny, u nas na pewno znajdziesz odpowiednią tkaninę o niepowtarzalnym wzorze!

Do szycia etui będziemy potrzebować:

    • ok.½ m tkaniny podstawowej oraz podszewki;
    • flizelina;
    • nici do szycia;
    • 1m satynowej wstążki lub sznurku

Jesteście przygotowani? No to zaczynamy!

WIOSENNE WZORY TKANIN – NAJLEPSZE PROPOZYCJE DO SZYCIA ETUI (SEGREGATORA):

Tkanina bawełniana we wzory tropikalne  – oryginalny materiał do szycia wyjątkowych projektów

 

Wiosenne wzory tkanin. DIY-tutorial: jak szyć etui

Bawełna w kotki i pieski  – milutki wzór dla dzieci i dorosłych

 

Oryginalna kolekcja bawełniany we wzory tropikalne  – ananasy i liście bananowca

 

Kolekcja wzorów geometrycznych to uniwersalna kolekcja bawełny, będzie doskonałym materiałem na każdy projekt

 

Zabawne i jaskrawe wzory bawełny – kaktusy, tukany, motyle zrobią Twój projekt naprawdę wyjątkowym

 

DIY-TUTORIAL DLA MAJSTERKOWICZÓW: SZYJEMY ETUI KROK PO KROKU!

Najpierw przytnij materiał na wymiar: będziesz potrzebować dwóch kawałków materiału podstawowego (zewnętrznego) i jednego kawałka podszewki, każdy o wymiarach 52 x 55 cm.

Złóż na pół i wyprasuj kawałek materiału zewnętrznego, tak aby miał wymiary 26 x 55 cm. Następnie zszyj złożony brzeg – będą to podstawowe kieszonki do przechowywania.

Umieść złożony kawałek materiału pod materiałem podszewkowym i przypnij go, aby zafiksować tkaninę. Następnie zaznacz poszczególne przedziały kieszonek kredą lub szpilkami. Rozstaw przedziałów zależy od celu przechowywania – szyliśmy odcinki w rozstawie 3 cm oraz 4 cm, ale można je również powiększyć.


Dalej zszyj przegródki.

Pamiętaj, aby zawsze zaczynać od góry i nie zapomnij o fiksacji szwów: na przykład możesz użyć wąskiego ściegu zygzakowego na pierwszych 5 mm, aby utrwalić szew. Nie ma potrzeby fiksacji ściegów na dole, ponieważ końce szwu zostaną później włożone w naddatek szwu.

Odetnij dwa kawałki tasiemki lub sznurka (każdy po 45 cm) i przyszyj je w odpowiednim miejscu na jednego z krótszych boków etui. Należy to zrobić na wysokości ok.10 cm w dół od górnej krawędzi kieszonki tak, aby końce tasiemki / sznurku byli skierowane na zewnątrz.

Umieść kawałek materiału zewnętrznego prawymi stronami do siebie na podszewce i zszyj dwie warstwy razem z naddatkiem 1 cm. Pozostaw otwór na uwrociu o średnicy 8-10 cm pośrodku jednego z krótszych boków. Potem przytnij naddatek szwu w rogach i wywiń wyrób przez utworzony otwór. Wyprasuj wszystko, upewniając się, że naddatek na szew przy otworze jest skierowany do wewnątrz.


Teraz możesz zszyć futerał, a żeby nieco spłaszczyć krawędź wyrobu – zszyliśmy go dwukrotnie. Następnie możesz złożyć i wyprasować górną część etui (ok.10 cm) w dół: utworzy to „klapkę zakrywającą”.

To prawie koniec: wypełnij uszyty etui i go zamknij – zwiń etui i zawiąż wstążkę kokardką. Zrobione!

 

A może znasz równie przyjemny i praktyczny sposób przechowywania niezbędnych artykułów do szycia lub innych ważnych rzeczy? Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój oryginalny projekt na naszych socjalach! Pochwal się własnymi DIY-projektami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! 

Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny! Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *