Pokazujemy jak wypełnić pokój twojego maluszka w którym maluch chętnie będzie spał!

Pokój maluszka: oto nasze porady!

Pokój maluszka to kluczowy miejsce dla malucha i jego rodziców. My też mamy dzieci. Wiemy jak trudno czasem usypiać bobaska w jego pokoju, a później kilka razy w nocy wstawać, aby go nakarmić, pogłaskać po główce, przytulić ten szósty raz z kolei.

W końcu nadchodzi czas, gdy dziecko staje się coraz większe, rośnie i łóżko w sypialni okazuje się niewystarczające dla całej rodziny. Jednak okazuje się, że wcale nie jest takie proste, aby przekonać dziecko, aby spało w swoim łóżeczku, w swoim pokoiku. Dlatego czas na aranżację bajecznego pokoju maluszka, w którym Twój maluch chętnie będzie spał.

Po pierwsze, odrzucamy wszelkie zasady gry kolorów, aranżacji wnętrz, które mówią, aby nie łączyć kolorów, że nie wszystkie kolory się lubią. W przypadku dziecięcego pokoju nie obowiązują żadne zasady. Ma być kolorowo! Postacie z bajek mają się pojawiać, motywy dziecięce, jedne za drugimi.

Tworzymy magiczny świat w pokoju dziecka, w którym nie ma żadnych ograniczeń, jednak musimy pamiętać o kilku sprawach.

  • Po pierwsze, postaw na bezpieczeństwo. Wybierając tkaniny do pokoju maluszka, niezależnie od tego czy będzie to pościel, zasłony, kocyk, tkaniny muszą być bezpieczne, certyfikowane.
  • Po drugie, postaw na kolor. W przypadku dziewczynki, nie bój się różu. Chyba, że ma już swoje preferencje i może Ci powiedzieć o jakim kolorze marzy. Dla chłopców wybierz kolory bardziej męskie, niebieski, zielony, będą doskonałe.
  • Po trzecie, odrzuć ograniczenia. W pokoju maluszka wszystkie kolory, wszystkie Pluszaki tworzą zgrany zespół, zawsze. Tu każdy kolor i każdy wzór pasują do siebie.

Zaczynam najprościej. Wybierz, albo sama stwórz Przytulankę, Poduszeczkę, która od dziś będzie pełniła Twoją odpowiedzialną funkcję. To do niej teraz Twoje dziecko będzie się tuliło przez całą noc. Zwróć uwagę na wyjątkowy wzór Pluszaka, najlepiej taki, jakiego dziecko wcześniej nie widziało, zaskocz go. Do tego zwróć uwagę, aby Przytulanka była z bezpiecznych materiałów. Wysokiej jakości tkaniny bawełniane będą doskonałe. W połączeniu z najmilszym Minky stworzą mieszkankę doskonałą do ciągłego tulenia.

poduszka dla maluszka

Tradycyjna poduszeczka z haftem. Bawełna z Minky, doskonały duet.

pokój maluszka

Śpiąca chmurka. Wysokiej jakości bawełna z mięciutkim Minky.

Kolejny krok. Wybierz pościel do łóżeczka i kolorowe zasłony. W tym przypadku jakość ma ogromne znaczenie. Wybierz tkaniny bawełniane, certyfikowane, antyalergiczne. W końcu w tej pościeli przez wiele godzin Twoje dziecko będzie się otulało, a bawełniane zasłony, to po prostu jakość w każdym calu. Zwróć uwagę także na wzór, zarówno na pościeli, jak i zasłonach. W sklepach sieciowych trudno znaleźć coś niepowtarzalnego, na szczęście Internet i zakupy online dają nam wiele możliwości. Zwróć uwagę na aktualność wzorów. Dzieci to bystrzaki, doskonale wiedzą jaka postać aktualnie jest najbardziej pożądaną. Zaskocz je, daj swojemu maleństwu pościel bajeczną, wypełnioną postaciami z bajek.

Może tak?

pokój maluszka

Pościel Disney Tweety. Pokocha ją każde dziecko!

Pomyśl o sarenkach na białym tle. Tkanina bawełniana!

wzory w pokój dla maluszka

A może kolorowe babeczki na szarym tle?

wzory w pokój dla maluszka

A co myślisz o niebieskich małpkach na białym tle?

bawełna małpki

Kiedy już przygotujesz pokój maluszka pamiętaj o małej lampce nocnej. Z pewnością na początku będzie potrzebna. Na to wydarzenie przygotuj swojego maluszka. Porozmawiaj z nim o tym. Opowiedz o jego cudownym, własnym pokoiku. Nie zamykaj drzwi, gdy dziecko będzie zasypiało, niech Cię słyszy, że Jesteś, niedaleko. Jak zwykle, przytul malucha, pogratuluj mu odwagi. To musi się udać! W końcu każdy pragnie mieć swój mały świat. Twoje dziecko też! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *