Dekoracje i ozdoby wielkanocne DIY – zrób to sam!

Dekoracje i ozdoby wielkanocne DIY

Z dnia na dzień do Świąt Wielkanocnych pozostaje coraz mniej czasu! To właściwy moment, by rozpocząć przygotowania dekoracji i własnoręcznie robionych prezentów – czas na wielkanocne ozdoby 2021! Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie uroczy projekt – woreczek z zajączkiem wielkanocnym na słodycze DIY. Możesz uszyć go samodzielnie lub z dzieckiem – będzie to wyjątkowa świąteczna zabawa dla całej rodziny! Każdy pokocha ten uroczy świąteczny projekt! Zajączek doskonale sprawdzi się jako alternatywa dla klasycznego wielkanocnego koszyczka dla dziecka, woreczek na smakołyki – wiosenny prezent dla bliskich lub jako dekoracja stołu podczas wielkanocnego śniadania.

Zanim przystąpimy do szycia, dobierz odpowiednią tkaninę o wiosennej kolorystyce! Podpowiadamy kilka ciekawych kombinacji tkanin we wzory wiosenne z naszego sklepu! Aby uszyć ten projekt, będziemy potrzebować dwóch tkanin o różnych wzorach lub kolorach.

 

Poznaj nasze propozycje tkanin i wzorów wiosennych!

 

Tkanina

Doskonałe wiosenne połączenie surówki bawełnianej i wiosennych kwiatów jabłoni 

Delikatny duet: wafel bawełniany w kolorze różowym i tkanina bawełniana w bukiety jabłoni

Zabawna kombinacja wzorów bawełny: tkanina bawełniana różowa w białe kropki oraz granatowa tkanina łączka mini biała z kropeczkami na granatowym tle

Tkanina bawełniana w wiosenne króliczki i jasnoszara tkanina lniano-wiskozowa

Jak zrobić torebkę na smakołyki wielkanocne? DIY ozdoby wielkanocne!

  1. Najpierw pobierz załączony plik PDF i wydrukuj szablon do wykroju. Następnie umieść otrzymany dwuczęściowy szablon na złożonym kawałku tkaniny tak, aby w efekcie otrzymać 2 jednakowe wykroje. Rozmiar jednego kawałka przed złożeniem na pół wynosi ok. 50 cm x 50 cm. Przypnij wydrukowany szablon szpilkami i wytnij powstały kontur na tkaninie. Powtórz czynność na tkaninie o innym wzorze, aby otrzymać kolejne dwa wykroje.
  2. Połóż dwa wykroje o różnych wzorach jeden na drugim (zewnętrzną stroną do zewnętrznej strony). Następnie zszyj je razem w miejscu ucha – od góry bocznej krawędzi przez całe ucho do przeciwnej strony. Powtórz z pozostałymi dwoma wykrojami.Dekoracje i ozdoby wielkanocne DIY
  3. Otwórz „woreczki” i połóż ten sam wzorzysty materiał po obu stronach (strona zewnętrzna z zewnętrzną), zszytymi uszami po obu stronach. Zszyj, ale zostaw otwór z jednej strony, aby odwrócić worek na lewą stronę. 
  4. Odetnij końce uszu i zrób nacięcia na nieobrobionych końcach w rogach torby tak, aby produkt końcowy miał zaokrąglone rogi. Dekoracje i ozdoby wielkanocne DIY
  5. Następnie wywiń wyrób i zaszyj otwór ręcznie.Dekoracje i ozdoby wielkanocne DIY
  6. Ożyw tego słodkiego zajączka: narysuj oczy i nos za pomocą specjalnego markera do tekstyliów, przyszyj guziczki lub wyhaftuj nos i oczka ręcznie. Gotowe!

    Wyprasuj gotowy wyrób – skończyliśmy szycie!

    Dekoracje i ozdoby wielkanocne DIY

 

A może znasz równie ciekawe i oryginalne pomysły na ozdoby wielkanocne DIY? Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi DIY-projektami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! 

Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny! 

Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *