Doskonały materiał na dekoracje świąteczne: Juta!

Szukasz pomysłów na świąteczne dekorację? Z jakiego materiału uszyć stylowe i ekologiczne ozdoby na Boże Narodzenie? Postaramy się dać wyczerpujące odpowiedzi na te pytanie już w tym artykule! Pamiętaj: nigdy nie jest za wcześnie na świąteczne przygotowania 😉 Przedstawiamy doskonały materiał dekoracyjny (i nie tylko), znany od lat: juta dekoracyjna. Naturalny materiał jest przede wszystkim bardzo chętnie używany do produkcji dekoracji świątecznych, jest uniwersalny i ma szerokie zastosowanie.

Co to jest – juta?

Juta to rodzaj włókien naturalnych, wytwarzanych z rośliny o tej samej nazwie – juta. Wiodącą pozycję w produkcji włókien jutowych w świecie zajmuje Bangladesz, a następnie Chiny i Indie. Juta to naturalny materiał o najszerszych możliwościach technicznych i projektowych. Po pierwsze, juta jest przyjazna dla środowiska, ma wysoką wytrzymałość i sztywność. Po drugie, materiał dobrze trzyma kształt, dzięki czemu jest bardzo chętnie wykorzystuje się w produkcji ozdób i różnego rodzaju wyrobów dekoracyjnych. A na dodatek włókna jutowe dobrze nadają się do barwienia, najczęściej stosują się barwniki naturalne. Ochoczo używano do tego ekstraktu z kwiatu nagietka lub inne inne naturalne pigmenty.

Zapoznaj się naszą listą najciekawszych świątecznych projektów z Juty! Stwórz magię własnoręcznie.

Świąteczne dekoracje stołu juta

 

Z nici jutowej, przy odrobinie wysiłku i wyobraźni, możesz zrobić wiele ciekawych i przydatnych rzeczy, od najprostszych do bardzo skomplikowanych projektów. W konsekwencji tkanina jutowa jest coraz częściej używana jako materiał opakowaniowy, ponieważ jest ekologicznym zamiennikiem plastikowych toreb i opakowań. Juta na metry: kup w sklepie Bawelna-Tkaniny, aby dopasować ilość tkaniny do Twoich potrzeb projektowych.

1. Juta jako doskonały materiał bazowy:

Juta - dekoracje świąteczne z juty1. i 3. Poszewka dekoracyjna z juty: naturalny kolor będzie służyć uniwersalnym tłem dla kolorowych elementów ozdobnych, na przykład filcowych. 

2. Świąteczna kompozycja dekoracyjna lub dekoracja drzwi wejściowych: dowolny napis wykonany farbą zwykłą lub w spraju.

4. Świąteczna kompozycja dekoracyjna: naszywka z tkaniny i sztucznego ostrokrzewu.

 

2. Ozdoby choinkowe z juty:

Ozdoby choinkowe z juty

1. Ozdoba choinkowa w formie aniołka: wypełnienie kulką silikonową lub zwykłą watą.

 

2. Prosta w szyciu dekoracja choinkowa serduszko z juty.

* Aby stworzyć w domu przyjemny świąteczny nastrój, połóż do środka zawieszki suszoną lawendę, cynamon lub goździki 😉

 

3. Juta to idealny materiał na dekoracje stołu

Świąteczne dekoracje stołu juta

1. Jutowy bieżnik: krawędzi materiału nie potrzebują dodatkowej obróbki i wykwintnie prezentują się na drewnianej powierzchni!

2. Urocze jutowe etui na sztućce w kształcie skarpety świątecznej! W razie potrzeby można ozdobić wstążką lub kontrastowym elementem dekoracyjnym.

3. Podkładki kuchenne dekoracyjne na stół z juty. Idealnie prezentują się w postaci dekoracji świątecznej.

 

4. Dekoracyjne kosze i pojemniki z juty:

Kosze z juty - dekoracje na święta

1. Jutowa wkładka do pojemnika może może odświeżyć i ozdobić stary kosz do przechowywania.

2. Prosta w wykonaniu ale niemniej wyjątkowa osłona na stojak choinkowy z juty.

3. Juta obiciowa to wytrzymały i piękny w swojej prostocie naturalny materiał. Jest dość sztywną żeby utrzymać krawędzi pojemnika. Poza tym, stylowo prezentuje się we wnętrzu.

 

5. Juta to uniwersalna i naturalna tkanina do dekoracji wnętrz. Zainspiruj się jutą!

Juta na metry - dekoracje świąteczne

Co najważniejsze, juta dobrze nadaje się do recyklingu.

Ponadto jest w 100% biodegradowalny i wzbogaca glebę o składniki odżywcze. Pomysły na dekoracji z juty. Przede wszystkim produkty wykonane z juty będą służyć doskonałym i stylowym dodatkiem Twojego wnętrza, pomogą stworzyć świąteczny nastrój w domu. Już wyprobowałaś jutę jako materiał dekoracyjny? Podziel się zdjęciami swoich projektów w grupie FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas.

Pozdrawiamy serdecznie – Zespół Sklepu Bawełna-tkaniny!

Kategorie