Ekologiczna torba na zakupy DIY

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uszyć torbę na zakupy, ten super prosty poradnik jest dla Ciebie! Ten tutorial, jak uszyć ekologiczną torbę, jest świetnym przewodnikiem dla początkujących. Prosta torba na zakupy będzie Ci towarzyszyć w codziennych zakupach i pomoże w organizacji w domu. Pokażemy Ci krok po kroku, jak samodzielnie wykonać ten projekt. Szycie torby ściegiem prostym jest super łatwe – chwyć uroczą tkaninę, maszynę do szycia i jedziemy! W kilku prostych krokach możesz stworzyć idealną torbę na co dzień. Ten wspaniały samouczek zawiera kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci uszyć profesjonalnie wyglądający projekt.

Materiały:

  • tkaniny
  • pasujące kolorystycznie nitki
  • nożyczki
  • maszyna do szycia
Ekologiczna torba na zakupy DIY

Propozycje tkanin do szycia torby z naszego sklepu: tkanina bawełniana wzorzysta

Zabieramy się do szycia: torba na zakupy!

Zacznij od przygotowania pasków, wytnij dwa paski o wymiarach 90 cm x 10 cm. Możesz złożyć materiał na pół i wyciąć dwa paski o szerokości 10 cm, a następnie przyciąć je do długości 90 cm. Złóż paski na pół wzdłuż długości, a następnie jeszcze raz, aby Twoje paski miały 2,5 cm szerokości i składały się z czterech warstw materiału. Dzięki temu paski będą ładne i wytrzymałe. Zszyj otwartą krawędź zawijając około 0,5 cm od krawędzi. Teraz wytnij dwa prostokąty o wymiarach 43 cm szerokości i 48 cm wysokości. Na górnej krawędzi każdego prostokąta złóż na 2,5 cm, a następnie złóż na kolejne 2,5 cm i przypnij. Zaczynając od jednego z prostokątów i jednego z pasków, weź końce paska i włóż je pod tę zakładkę, po 9 cm z każdej strony, a następnie złóż je z powrotem na zakładkę, tak aby paski wystawały. Upewnij się, że pasek nie jest skręcony, przypnij go i przyszyj 0,5 cm od zarówno górnej, jak i dolnej zagiętej krawędzi, uszczelniając paski. Dzięki temu Twoje paski będą mocno zabezpieczone. Zrób to samo z drugim prostokątem, układając go, aby upewnić się, że paski nie zostaną skręcone i będą ładne i wyprostowane. Teraz nadszedł czas, aby zszyć brzegi, aby stworzyć kompletną torebkę!

Szew ukryty: szyj jako profesjonalista!

Aby to zrobić i mieć piękne, ładnie obrobione krawędzie, pokażemy Ci, tak zwane, “ukryte szwy”. Najpierw uszyjemy mały szew o szerokości 0,5 cm (1/4”), umieszczając torbę prawą stroną na zewnątrz. Dalej wywracamy torbę na lewą stronę, układając brzegi na płasko, następnie szyjemy większy szew z odstępem 1 cm od krawędzi. Oznacza to, że pierwszy szew jest ukryty w drugim szwie. Dzięki temu nie będziesz mieć żadnych postrzępionych krawędzi, a szwy będą naprawdę mocne. Stosujemy tę czynność do każdego z boków torby, które chcemy zaszyć. Odwróć swoją torbę na właściwą stronę – i gotowe! Mamy piękną torbę na zakupy typu tote z mocnymi, pięknymi szwami. Udało się! Ekologiczna torba na zakupy DIY Podziel się swoimi wrażeniami z Twojej ręcznie wykonanej torby DIY! Jest ekologiczna i bardzo prosta w wykonaniu, idealna na codzienne zakupy. Dodatkowo możesz ozdobić taki dodatek koralikami lub taśmą według własnego gustu i własnych zapotrzebowań. Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny DIY projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi robótkami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny! Zapraszamy do sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!
Kategorie