Jak uszyć worek do szkoły lub przedszkola?

Jeśli szykujecie wyprawkę dla przedszkolaka, lub dla młodego ucznia, doskonale zdajecie sobie sprawę z tego jak ważnym elementem w wyposażeniu dziecka jest … worek na buty! Jest to najwygodniejszy i najprostszy sposób na bezpieczne przechowywanie obuwia. Przydaje się w momencie gdy wymagana jest zmiana butów, bądź też gdy, należy nosić je ze sobą, choćby w przypadku zajęć wf-u!

Jak wybrać odpowiedni materiał na worek?

Wiadomo, że to co stanowi o tym, że worek do szkoły będzie nam służył przez dłuższy czas (i przetrwa cały rok szkolny, a nie tylko jeden semestr) jest odpowiedni dobór materiałów. Wybrane tkaniny powinny być wysokiej jakości, oraz z pewnego źródła. Najlepszym wyborem jest materiał w 100% bawełniany. Pamiętając o tym, że zależy nam na radości i zdrowiu dziecka, warto także sprawdzić, czy wytypowana przez nas tkanina jest bezpieczna dla dzieci, nie zagraża ich zdrowiu. W naszym sklepie znajdą Państwo zarówno materiały naturalne, z najwyższej jakości bawełny, jak i co najważniejsze – posiadające certyfikat Oeko-Tex. Gwarantuje on bezpieczeństwo dziecku, dbając o spokój rodzica i komfort starszych i młodszych pociech!

 

Poniżej, wytypowaliśmy dla Państwa parę naszych faworytów:

Bawełna leniwce beżowo zielone na miętowym tle

Bawełna kwiaty clematis na błękitnym tle

Bawełna misie koala w kinie na brązowym tle

Bawełna alpaki na morelowym tle

Potrzebne będą:

 

1,2,3 czas start, szyjemy!

  • Odmierzamy wymiary na worek – należy ustalić wymiary worka, np. 30x35cm – jeśli tak, to należy odmierzyć kawałek tkaniny o wymiarach 62 x 75 cm (pamiętając o dodatkowym 1cm z każdej strony, który jest niezbędny do uszycia tunelu by włożyć w niego sznurek 😉 )
  • Nacinamy tkaniny – od prawej i lewej strony materiału powinniśmy odebrać 4cm i zrobić niewielkie nacięcie, na ok. 0,5 cm. Następnie należy zagiąć nacięcie do środka, można też przeszyć je na maszynie!
  • Szyjemy tunel – tunel będzie nam potrzebny na sznurek. Górną część tkaniny zaginamy na ok. 0,5 cm, a następnie zaprasowujemy. Po raz drugi zaginamy i zaprasowujemy górę materiału – do miejsca nacięcia.
  • Przeszywamy tunel – tunel należy przeszyć prostym ściegiem, przy krawędzi zagięcia.
  • Zszywamy worek – składamy tkaninę na pół, dopasowując do siebie tunel. Zszczepiamy szpilkami i zszywamy ściegiem prostym złożoną krawędź i dół worka.
  • Zabezpieczamy krawędzie – jest to konieczne, by uchronić worek przed strzępieniem i szybkim uszkodzeniem.
  • Przeciągamy sznurek przez worek na buty: worek przewróć na prawą stronę, zaś do sznurka przypnij agrafkę. Przewlecz sznurek przez tunel – i gotowe!

 

Mamy nadzieję, że spodobały się Państwu nasze porady! Pamiętajmy, że nie musimy być wcale utalentowani w krawiectwie, by zacząć tworzyć takie akcesoria, dla nas samych. Czas spędzony nad takimi małymi, domowymi projektami, to czas w którym możemy się odprężyć, zrelaksować. Skupmy się na czymś zupełnie innym niż otaczająca nas na co dzień rzeczywistość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *