Jeśli szykujecie wyprawkę dla przedszkolaka, lub dla młodego ucznia, doskonale zdajecie sobie sprawę z tego jak ważnym elementem w wyposażeniu dziecka jest … worek na buty! Jest to najwygodniejszy i najprostszy sposób na bezpieczne przechowywanie obuwia. Przydaje się w momencie gdy wymagana jest zmiana butów, bądź też gdy, należy nosić je ze sobą, choćby w przypadku zajęć wf-u!

Jak wybrać odpowiedni materiał?

Wiadomo, że to co stanowi o tym, że worek będzie nam służył przez dłuższy czas (i przetrwa cały rok szkolny, a nie tylko jeden semestr) jest odpowiedni dobór materiałów. Wybrane tkaniny powinny być wysokiej jakości, oraz z pewnego źródła. Najlepszym wyborem jest materiał w 100% bawełniany. Pamiętając o tym, że zależy nam na radości i zdrowiu dziecka, warto także sprawdzić, czy wytypowana przez nas tkanina jest bezpieczna dla dzieci, nie zagraża ich zdrowiu. W naszym sklepie znajdą Państwo zarówno materiały naturalne, z najwyższej jakości bawełny, jak i co najważniejsze – posiadające certyfikat Oeko-Tex. Gwarantuje on bezpieczeństwo dziecku, dbając o spokój rodzica i komfort starszych i młodszych pociech!

 

Poniżej, wytypowaliśmy dla Państwa parę naszych faworytów:

Bawełna leniwce beżowo zielone na miętowym tle

Bawełna kwiaty clematis na błękitnym tle

Bawełna misie koala w kinie na brązowym tle

Bawełna alpaki na morelowym tle

Potrzebne będą:

 

1,2,3 czas start, szyjemy!

  • Odmierzamy wymiary na worek – należy ustalić wymiary worka, np. 30x35cm – jeśli tak, to należy odmierzyć kawałek tkaniny o wymiarach 62 x 75 cm (pamiętając o dodatkowym 1cm z każdej strony, który jest niezbędny do uszycia tunelu by włożyć w niego sznurek 😉 )
  • Nacinamy tkaniny – od prawej i lewej strony materiału powinniśmy odebrać 4cm i zrobić niewielkie nacięcie, na ok. 0,5 cm. Następnie należy zagiąć nacięcie do środka, można też przeszyć je na maszynie!
  • Szyjemy tunel – tunel będzie nam potrzebny na sznurek. Górną część tkaniny zaginamy na ok. 0,5 cm, a następnie zaprasowujemy. Po raz drugi zaginamy i zaprasowujemy górę materiału – do miejsca nacięcia.
  • Przeszywamy tunel – tunel należy przeszyć prostym ściegiem, przy krawędzi zagięcia.
  • Zszywamy worek – składamy tkaninę na pół, dopasowując do siebie tunel. Zszczepiamy szpilkami i zszywamy ściegiem prostym złożoną krawędź i dół worka.
  • Zabezpieczamy krawędzie – jest to konieczne, by uchronić worek przed strzępieniem i szybkim uszkodzeniem.
  • Przeciągamy sznurek przez worek na buty – worek przewróć na prawą stronę, zaś do sznurka przypnij agrafkę, oraz przewlecz sznurek przez tunel ? i gotowe!

 

Mamy nadzieję, że spodobały się Państwu nasze porady! Pamiętajmy, że nie musimy być wcale utalentowani w krawiectwie, by zacząć tworzyć takie akcesoria, dla nas samych. Czas spędzony nad takimi małymi, domowymi projektami, to czas w którym możemy się odprężyć, zrelaksować – skupiając się na czymś zupełnie innym niż otaczająca nas na co dzień rzeczywistość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *