Jakie tkaniny są idealne na jesień?

Jesienny sezon to bardzo trudny czas w ciągu roku. Ciągłe wahania temperatury, nieoczekiwane spadki temperatury i brak słońca. Nasza odporność gwałtownie spada. Dlatego też każdy z nas powinien w tym sezonie szczególnie uważać! Na pomoc przychodzą ciepłe ubrania, grube koce i tkaniny. Najlepiej by wykonane były z najwyższej jakości tkanin, takich jak: polar lub flanela. One skutecznie nas otulą i ogrzeją w te chłodne i nieprzyjemne dni.

Ciepłe tkaniny

Jeśli jeszcze nie zaopatrzyliście się w cieplutkie materiały zapraszamy do lektury. W tym wpisie po krótce scharakteryzujemy tkaniny, które powinny znaleźć się w każdym jesiennym niezbędniku – waszej garderobie i wystroju wnętrz, nie wspominając o jesiennej wyprawce malucha! 

Tkanina idealna na jesień to taka, która ochroni nas przed zimnym wiatrem i niskimi temperaturami!

Prawdopodobnie najlepszymi materiałami jest polar i flanela, sprawdzone i niezawodne produkty!

1. Polar

Polar to mięciutki i bardzo miły w dotyku materiał. Szybko ogrzewa, a w dodatku bardzo ładnie się układa. Polar to tkanina dosyć leista i lekko elastyczna. Dzięki temu materiał posiada liczne zastosowania, a przede wszystkim  bardzo lubią go wszystkie dzieci!

2. Flanela

 

Flanela to tkanina bawełniana, która przede wszystkim charakteryzuje się ,,mechatą” strukturą – co fachowo nazywa się, że posiada okrywę runową. Olbrzymim plusem materiału jest jego naturalny skład – 100% bawełny. Flanela pod żadnym kątem nie przypomina tkanin sztucznych, w których nie raz możemy czuć się bardzo niekomfortowo. Natomiast pościel flanelowa  jest bardzo ciepła i miła, ceni się ją zwłaszcza jesienią i  zimą, gdy wieczory potrafią być naprawdę chłodne.

Flanela bywa bardzo niedocenianym materiałem! To wielka szkoda, ponieważ można z niej stworzyć prawdziwe cuda! Co uszyjemy z flaneli? Ciepłe kocyki, otalacze, cudowne kołderki, a nawet cieplutką piżamkę!

3. Wełna

Wełna jest jednym z najbardziej pożądanych materiałów podczas okresu jesienno – zimowego. Wykonana jest z naturalnego włókna bawełnianego dobrze izoluje ciepło.  Kolejną zaletą jest to, że materiał się nie gniecie, ponieważ włókna wełny są bardzo sprężyste!

Kategorie