Modna opaska do włosów DIY: opaska z aksamitu

Grube opaski do włosów w stylu vintage od kilku sezonów z rzędu nie tracą na popularności i nie schodzą ze stron modnych blogów i światowych magazynów o modzie i stylu życia. A co myślisz o zaprojektowaniu własnej stylowej opaski na głowę? Grube aksamitne opaski są uniwersalne: możesz je nosić do codziennego T-shirtu i jeansów lub użyć jako dodatek do bardziej eleganckiej wieczorowej stylizacji!  Nie myśl, że ten projekt jest nie do pokonania – nasz poradnik rozwieje wszystkie mity na ten temat! Wspólnie przygotujemy modny dodatek: opaska do włosów DIY krok po kroku!

Niezbędne materiały do szycia:


Źródło obrazków: Pinterest

  • ~ 30 cm aksamitu lub innej tkaniny elastycznej
  • miarka
  • pianka tapicerska (gąbka tapicerska)
  • skrawek papieru na wykrój
  • szeroki plastikowy pałąk (szerokość ~ 3 cm)
  • nożyczki i szpilki krawieckie
  • nici w odpowiednim kolorze
  • maszyna do szycia
  • pistolet do klejenia i wkłady z gorącym klejem


Propozycje tkanin z naszego sklepu: Aksamit dekoracyjny (elastyczny)


Propozycje tkanin z naszego sklepu: Aksamit dekoracyjny (elastyczny)

GRUBA OPASKA DO WŁOSÓW DIY: PRZYGOTOWANIE

Najpierw przenieś kontur opaski na gąbkę. Za pomocą nożyczek wytnij powstały kształt i zmniejsz o 1/2 grubości pianki na końcach naszego wykroju. Zrób to w taki sposób, aby końce opaski były węższe i cieńsze oraz nie przeszkadzały za uszami. Nie musi to być idealnie równa krawędź, ponieważ położymy gąbkę ściętą stroną do dołu, więc nie martw się zbytnio, jeżeli krawędź nie jest  równa.

Jeśli chcesz zaprojektować grubszą opaskę na głowę, przygotuj drugi mniejszy kawałek gąbki o długości ok. 15 cm (aby uzyskać dodatkową wysokość na górze) i powtórz proces zawężania końcówek. Umieść mniejszy kawałek gąbki pod większym i przymocuj go do plastikowej podstawy (obciętą stroną do dołu) gorącym klejem. Następnie przyklej większym kawałek pianki (również ciętą stroną do dołu).

Modna opaska do włosów DIY: opaska z aksamituŹródło obrazków: Pinterest

Aby wykonać wykrój z tkaniny, zmierz wysokość góry paska, szerokość końców paska oraz całkowitą długość paska na zewnątrz. Aby wykonać papierowy szablon, zaznacz długość opaski na arkuszu, a na środku zaznacz połowę szerokości największej grubości. Na każdym końcu zaznacz połowę szerokości pomiaru grubości końcówki opaski. Połącz ze sobą trzy punkty, aby uzyskać kształt podobny do powyższego.

Złóż tkaninę prawą stroną i umieść szablon na zagięciu. Wytnij materiał i połącz ze sobą złożone części wzoru. Zszyj 2 części wokół krawędzi z naddatkiem szwu 5 mm, pozostawiając 5 cm otwór w pobliżu jednego końca, aby następnie materiał.


Źródło obrazków: Pinterest

To już ostatnie kroki..!

Wywiń materiał przez pozostawiony otwór i wsuń jeden koniec plastikowej opaski do środka, aż do całkowitego umieszczenia. Następnie wsuń drugi koniec opaski (dlatego zalecamy użycie materiału rozciągliwego). Zauważyliśmy, że w zależności od materiału i jego rozciągliwości, pokrowiec z tkaniny może idealnie pasować lub może wydawać się dość duży po założeniu. Jeśli więc jest za duży, zanotuj, ile materiału zwisa z każdego końca, a następnie zdejmij osłonę i przerób szablon.

Źródło obrazków: Pinterest

Jeśli więc najpierw zmierzyłaś 38 cm długości, ale z każdej strony zwisa dodatkowe ~3 cm, przerysuj szablon tak, aby miał 30 cm szerokości. Narysuj nowy szablon na tkaninie i przerób go, aby był mniejszy. Odetnij nadmiar materiału i powtórz proces dopasowywania opaski. Jeśli istnieje obszar, w którym uszyty pokrowiec nie przylega tak ciasno, jak byś chciała, możesz go zdjąć i zmniejszyć tę część, aż wszystko będzie dobrze pasować. Gdy opaska jest już we właściwym miejscu i jest dobrze dopasowana, zaszyj otwór ręcznie. Opaska jest gotowa do założenia!

Modna opaska do włosów DIY: opaska z aksamitu

Źródło obrazków: Pinterest


Źródło obrazków: Pinterest

Podziel się swoimi wrażeniami z Twojej ręcznie wykonanej opaski do włosów DIY! Jest rewelacyjna i bardzo prosta w wykonaniu, idealna na prezent dla przyjaciółki. Dodatkowo możesz ozdobić taki dodatek koralikami lub taśmą według własnego gustu i własnych zapotrzebowań.

Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi DIY-projektami na naszejgrupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia!

Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny! 

Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Kategorie