Modne kolory i tkaniny – trendy jesień zima 2021/2022

Chcesz poznać kolorystyczne modne kolory i tkaniny – trendy jesień zima 2021/2022 trendy jesień-zima 2021/2022? W tym sezonie dużą popularnością cieszą się kolory i materiały, które odprężają i łączą nas z naturą. Wszechstronność i ponadczasowość, tak Instytut Pantone określa trendy kolorystyczne na jesień-zimę 2021-2022. To odcienie pobudzające kreatywność i śmiałe rozwiązania. Nie zabraknie jednak również przepychu i glamouru. Tutaj pokazujemy kolory Pantone, które są modne tej jesieni i zimy.

  • Fioletowy/Purpurowy
  • Ultramaryna Zielony
  • Klasyczny niebieski
  • Blady róż
  • Czerwony/ceglasty 
  • Brązowy


TRENDY JESIEŃ-ZIMA 2021/2022

Trendy jesień zima 2021/2022: PURPUROWY/FIOLETOWY

Szlachetny purpurowy to jeden z modnych kolorów w tym sezonie. Jest to ciemny nasycony odcień przypominający kolor śliwki. Modny odcień zawiera więcej niebieskiego niż czerwonego, podczas gdy klasyczny fiolet składa się z równych części czerwonego i niebieskiego. Ta szokująca tonacja niesie tajemnicę i fascynację. Możesz użyć tego koloru na dużych powierzchniach lub jako akcent kolorystyczny w małych akcesoriach. Idealnie prezentuje się w połączeniu z delikatniejszymi barwami z tej pelety kolorystycznej.

Modne kolory - trendy jesień zima 2021/2022

ULTRAMARINE GREEN

Ultramarine Green to głęboka zieleń z odcieniem błękitu – kolor, który uwielbiamy. Daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Mimo swojej intensywności przekazuje ciszę i spokój. Dodatkowo ciemny zielony kolor łączy nas z otoczeniem i naturą. Ten kolor dodaje trzeźwości i jasności umysłu oraz tworzy eleganckie i stylowe otoczenie. To idealny kolor do dekoracji wspólnych przestrzeni, takich jak salon czy jadalnia.

Modne kolory - trendy jesień zima 2021/2022

KLASYCZNY NIEBIESKI

Trendy jesień-zima 2021/2022 Pantone: klasyczny, uniwersalny i elegancki odcień błękitu, który bardzo dobrze sprawdza się w klasycznych dekoracjach, a nawet w nowoczesnej przestrzeni. Może być stosowany zarówno w meblach kuchennych, jak i tapicerowaniu pomieszczeń mieszkalnych. W połączeniu z bielą, szarością i beżem nabiera szyku i wyrafinowania. Bardzo dobrze komponuje się również z żywymi kolorami, takimi jak żółty czy pomarańczowy.

Modne kolory - trendy jesień zima 2021/2022

BLADY RÓŻ

Blady róż to piękny kolor, delikatny i pastelowy, który daje poczucie spokoju, delikatności, miękkości i elegancji. Jest to idealny odcień do pokoi dziecięcych, choć może być również świetnym wyborem do sypialni rodziców. Doskonale komponuje się z szarościami, pastelową zielenią czy błękitem. W pokojach w stylu nordyckim doskonale łączy się z bielą. Będąc jasnym kolorem, idealnie wpisuje się w aranżację małych przestrzeni, pomaga optycznie powiększyć tę przestrzeń.

Modne kolory - trendy jesień zima 2021/2022

CZERWONY/CEGLASTY

Szlachetna czerwień to kolejny modny kolor tej jesieni i zimy. To zmysłowy kolor, który promieniuje energią i optymizmem. Chociaż czerwienie są ciepłymi kolorami, zaleca się stosowanie ich ostrożnie, ponieważ wysokie dawki mogą powodować uczucie agresywności i niepokoju. Z tego powodu idealnie nadaje się do wykorzystania w przestronnych i jasnych przestrzeniach lub jako akcent kolorystyczny.

BRĄZOWY

Twórz środowiska pełne przejrzystości i ciepła! To kolejny modny kolor na jesień-zimę. To ciepły jesienny brąz, który otula i dodaje przytulności. Wśród możliwych kombinacji możemy powiedzieć, że bardzo dobrze będzie wyglądać w połączeniu z butelkową zielenią, pastelowym różem czy granatem. Jednak najlepszą kombinacją są odcienie beżu i piasku.

Co sądzisz o propozycjach Pantone na ten sezon? Chociaż są to modne kolory na jesień/zimę, istnieją inne odcienie, które mogą być równie lub piękniejsze niż te..! Chętnie przeczytamy Twoje komentarze i dowiemy się, jakich kolorów wolisz używać o tej porze roku.

Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi DIY-projektami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny! 

Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Kategorie