Modne wzory wakacyjne!

Wakacje trwają już w pełni! Jest to czas podróży, zarówno tych bliższych jak i dalszych! Plaża, słońce, piasek, natura! Takie chwile wymagają odpowiedniego ubioru, musi być on wygodny, by móc cieszyć się swobodą! A jakie wzory wybrać na wakacyjne przygody?  Sprawdźcie jakie modne wakacyjne wzory są tego sezonu!

Wyjątkowy czas na wakacyjne wzory!

Okres wakacyjny rządzi się swoimi prawami! Dzieci mogą zapomnieć o szkolnych obowiązkach i cieszyć się długimi, letnimi dniami!

W wakacje, nie tylko zmienimy tryb życia, zmienimy także garderobę. Odstawiamy ciemne, ponure odcienie, a w zamian wybieramy jasne kolory! Słoneczna pogoda sprawia, że chętniej nosimy wzorzyste materiały, często w kontrastujących kolorach. Zakładamy mniej warstw,  odważnie wystawiając ciało na działanie słonecznych promieni. Modne kolory w sezonie letnim, mają dodać nam więcej pozytywnej energii, oraz tchnąć w nas nadzieję i wypełnić radością! 🙂

Dzieci, również chętnie dostosowują się do letniej temperatury. Mniej bluz i kurtek, czyli mniej zakładamy na siebie i mniej musimy spamiętać co jest do zabrania! 🙂 Jednym słowem lato zdecydowanie działa na naszą korzyść!

Czym kierować się przy wyborze materiałów dla swoich pociech na wakacyjny czas?

Wygodny, naturalny materiał!

Sztuczny materiał w cieple dni, działa bardzo niekorzystnie na zdrowie. U małych dzieci może powodować odparzenia, oraz uczulenia. Dlatego też należy postawić na tkaniny naturalne takie jak bawełna wzorzysta czy przewiewny muślin bawełniany,  len lub len z domieszką bawełny!

Materiał musi zapewniać swobodę, a także nie podrażniać skóry! Dobrze by było by tkaniny przepuszczały powietrze, po to by skóra odczuwała ulgę przy wyższych temperaturach!

Jasne i promienne wzory!

Przede wszystkim stawiamy na jasne kolory, to jest absolutnie punkt wyjściowy! Pamiętajmy o tym, że kolor czarny i ciemne odcienie szybko ściągają promienie słoneczne. Natychmiast się nagrzewają, powodując duży dyskomfort w ich noszeniu!

Modne wzory na lato

Propozycja kolorów: biel, beż, ecru 

Zacznijmy od naturalnej bazy czyli – beż! Instytut Pantone (światowy specjalista w zakresie kolorów – Amerykański Instytut Koloru Pantone, co roku szykuje zestawienie najmodniejszych kolorów roku) okrzyknął odcienie beżowe jako idealne tło na najmodniejszych kolorów sezonu wiosna/lato 2019! Proponują dwa odcienie: Soybean i Sweet Corn.

Odcienie są bardzo naturalne i jasne. Ich delikatny charakter mogą stonować dany projekt w towarzystwie lekko mocniejszych kolorów. Są też dosyć neutralne – będą pasować zarówno do pokoiku dla chłopca jaki i na wyprawkę dla dziewczynki!

W tej kolorystyce proponujemy bawełnę wzorzystą

Propozycje kolorów: róż, jasny róż, morelowy  

Nieustającym faworytem, również i tego sezonu okazał się róż i kolor morelowy – ulubieńcy małych dam!  Jasny róż o delikatnym nasyceniu, to również zwycięzca tego sezonu! Jest jasny, promienny i świetnie koresponduje z innymi pastelami. Jest idealną alternatywą dla osób, które chcąc decydować się na róż, nie chcą otrzymać efektu kiczu, czy zbyt dużego przesytu kolorem!

Propozycje kolorów: odcienie zieleni i żółci, turkusy, szarość 

Lekkie słoneczne kolory, to absolutny hit tego sezonu! Żółć ożywia i jest prawdziwą bombą energetyczną! Jasna zieleń wprowadza świeżość i dobrze tonuje równie modne odcienie jasnej szarości. Razem te trzy kolory tworzą przyjemne, słoneczne, ale stonowane połączenie !

 

 

Kategorie