Muślin Double Gauze – co to jest?

Czy spotkaliście się już z nazwą ,,Double Gauze”? Jeśli tak, lecz wciąż zastanawiacie się co to tak naprawdę jest, ten wpis jest dla Was!

Czytając post dowiecie się:

 1. Co to jest Double Gauze
 2. Czym charakteryzuje się ta tkanina
 3. W czym muślin premium sprawdza się najlepiej

1. Double Gauze – co to jest?

Jest to tkanina posiadająca w swoim składzie 100% bawełny. Dzięki temu jest to wyjątkowo miękki i naturalny materiał, stworzony z myślą o delikatnej skórze maluszków. Ten szczególny materiał składa się z dwóch cienkich warstw, dlatego też jest to produkt przewiewny, ale nie prześwitujący.

Materiał jest lekko elastyczny, jednocześnie dobrze zachowuje swoją charakterystyczną strukturę marszczeń. Drobna perforacja sprawia wrażenie krepowania tkaniny, oraz nadaje jej lekkości. 

Posiada najwyższy certyfikat

W dotyku muślin Double Gauze jest niezwykle miły, delikatny jak i mięsisty. Jest to najwyższej jakości produkt, o czym świadczy certyfikat ,,Bezpieczny dla dzieci? Jego właściwości termoregulacyjne sprawiają, że tkanina dba o właściwą temperaturę dziecka, dlatego też jest to idealna propozycja do uszycia modnych kocyków, zwiewnych ubrań, lub akcesoriów, nie tylko dla najmłodszych! 

2. Cechy charakterystyczne

Muślin Double Gauze to delikatna tkanina o naturalnym składzie 100% bawełny. Materiał posiada dwie, cienkie warstwy materiału. Dzięki temu jest on mięciutki i nie prześwitujący. Muślin Double Gauze jest lekko elastyczny, lecz jednocześnie bardzo dobrze utrzymuje swoją charakterystyczną, marszczoną strukturę! Materiał posiada lekkie perforacje, co znacząco dodaje mu zwiewności, oraz sprawia wrażenia krepowania. Ważną zaletą tkaniny jest termoregulacyjna funkcja, która dba o właściwą temperaturę ciała. Latem zapewnia ochłodę, chroniąc przed upałami, a w przejściowym okresie utrzymuje ciepło. Muślin – to idealna propozycja na produkty odzieżowe takie jak zwiewne sukienki, elementy dekoracyjne do wnętrz – na przykład modne poduszki, czy też akcesoria dla maluszków – otulacze lub kocyki!  

3. Najlepsze zastosowanie muślinu Double Gauze

Niezwykle mięciutka tkanina idealnie sprawdza się do szycia stylowych kocy czy delikatnych otulaczy. Tkanina jest bardzo zwiewna, dlatego też świetnie nada się na:

 • przewiewne ubrania i akcesoria
 • sukienki,
 • spódniczki,
 • mięciutkie szale
 • turbany

Muślin Double Gauze to modna pozycja również w świecie designu i wystroju wnętrz. W naszej ofercie premium, posiadamy wiele pięknych kolorów muślinu, wśród których każdy znajdzie właściwy odcień dla siebie by stworzyć

 • dekoracyjne poduszki
 • poszewki
 • narzuty  

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą muślinu premium! Jesteśmy pewni, że znajdą Państwo idealny kolor dla siebie, tworząc z nich cudowne projekty! 

Kategorie