Oaza spokoju: jak stworzyć swój zakątek!

Chwila oddechu od codzienności – Oaza spokoju. Każdy z nas potrzebuje znaleźć chwilę oddechu. Zrelaksować się, zatrzymać w tym ciągłym biegu. Na co dzień żyjemy szybko, a dni mają za mało godzin by zrealizować wszystkie plany, wywiązać się ze wszystkich obowiązków. Skupiamy się na tym, co zrobić by wydłużyć dobę aby móc jeszcze dłużej popracować.. A co z naszym odpoczynkiem? Chwila drzemki czy też przerwy na sok może zaowocować jeszcze większymi postępami i dużo bardziej korzystnym zyskiem niż kolejne godziny siedzenia nad zadaniem, nie mając już do tego sił, myśląc jedynie o zbliżającym się końcu dnia!

 

Chwila oddechu od codzienności

 

Sposoby na własną oazę spokoju

Jak odpoczywać? Najwięcej siły może nam dać nawet nie dłuższa niż 10 min drzemka!  Podobno taka długość snu starcza nam do tego by zregenerować mózg. Nie zapadając jeszcze w fazę rem (czyli stadium snu  lekkiego, w którym dopiero rozpoczyna się przygotowanie organizmu do głębokiego snu), intensywnie odpoczywamy, budząc się bez efektu zaspania, czy wrażenia zmęczenia zbyt długim snem. Oaza spokoju dla dorosłych? To właśnie w tym czasie do pracy pobudzana jest nasza kreatywność, podświadomie nasz mózg wciąż pracuje nad nowymi pomysłami. Po takiej chwili snu, budzimy się wypoczęci po to by zaraz z pełną parą ruszyć do kolejnego zadania! Drzemka potrafi doskonale orzeźwić, a ponadto lekarze apelują – drzemka bardzo korzystnie wpływa na pracę serca, w związku z tym zalecają praktykowanie jej co najmniej 2-3 razy w tygodniu.

 

Drzemka, w ciągu dnia

 

Drzemka w ciągu dnia?

Najlepsza drzemka byłaby … na dworzu! Jak donoszą naukowcy, na świeżym powietrzu, dotleniając się odpoczywamy za dwóch! Co jeśli do ogrodu nam daleko? A jedyną przestrzenią na której możemy zaczerpnąć świeżego powietrza to ? balkon? Zrób strefę relaksu na balkonie, tak jak zrobiła to Kamila! Weź sprawę w swoje ręce i stwórz samodzielnie własny projekt! Kto powiedział, że balkon ma być jedynie składzikiem na rower i stare garnki? Wystarczy drewniana paleta, biała farba, lampeczki, i dużo roślinek, które zadbają o dobrą filtrację powietrza i dodadzą zdrowej zieleni do naszego otoczenia!

 

aranżacja balkonu

 

Na czym usiąść? Kamila wykorzystała pufy i nasze milutkie Minky, by stworzyć świetne siedziska! Baw się kolorami, tkaninami, a przede wszystkim nie ograniczaj swojej wyobraźni! Warto pomyśleć o żywym świetle, ono zawsze doda niepowtarzalnego klimatu. Widok żarzącego się ognia przywoła na myśl wspomnienia o ogniskach na łonie natury, oraz ukoi nasze stargane myśli, odpręży,  i załagodzi  nasze nerwy. Lampiony, małe świeczniki, możemy dostać obecnie w wielu sklepach. Ich cena zaczyna się od (nawet) 5 zł wzwyż! Gdy nasza przestrzeń jest już gotowa, należy obowiązkowo wyposażyć się w gorącą czekoladę, czy herbatę, zabrać ulubioną książkę, lub włączyć w tle odprężającą muzykę. Cieszmy się każdą wolną chwilą, nawet jeśli mamy przeznaczyć na to, wspomniane 10 minut!

 

balkon oświetlenie

Kategorie