Obrus świąteczny: jak wybrać tekstylia na stół Wigilijny?

Jeśli organizujesz przyjęcie bożonarodzeniowe, planowanie, przygotowywanie i podawanie posiłku może być niezwykle stresujące. Niezależnie od tego, czy chcesz minimalistyczny, czy bardziej tradycyjny wystrój, mamy dla Ciebie mnóstwo pomysłów na obrus świąteczny! Korzystając z wyjątkowego elementu centralnego i używając ładnej zastawy stołowej dla każdego gościa, będziesz mieć oszałamiający stół Wigilijny! Kolor jest Twoim najlepszym przyjacielem podczas dekorowania. Tak więc, aby zacząć, przyjrzyjmy się bliżej tradycyjnym bożonarodzeniowym kolorom i symbolice każdego z nich.

Czerwień i zieleń: klasyczne kolory świąteczne, przykłady dekoracji stołu

1. Tradycyjny czerwony i zielony

Dla niektórych na Boże Narodzenie jest tylko jedna kombinacja kolorów: zieleń i czerwień. Patrząc na symbolikę, kolor czerwony reprezentuje krew Chrystusa przelaną podczas jego ukrzyżowania. Zielony reprezentuje życie wieczne, naznaczone wiecznie zielonymi roślinami, takimi jak ostrokrzew, jemioła i sama choinka.

Ponieważ ta kolorystyka składa się z tak wyrazistych, żywych kolorów, najlepiej byłoby wybrać obrus świąteczny w kolorze białym lub naturalnym. Pozwoli to w pełnej mierze wykorzystać akcenty kolorystyczne. Umieść kolorowy bieżnik na obrusie jako element centralny. Baw się wzorzystymi podkładkami i serwetkami, aby dodać charakteru. Wzdłuż bieżnika możesz rozłożyć świece, bombki i naturalną zieleń. Możesz zawiązać czerwoną kokardę wokół świec lub sztućców gości.

Idealnym dodatkiem będzie słynny bożonarodzeniowy wieniec, który doskonale eksponuje kolory tego motywu.

Biel i złoto: minimalistyczne kolory świąteczne, przykłady dekoracji stołu

2. Śnieżnobiały

Biel reprezentuje czystość i triumf dobra nad złem. Są to dwa potężne motywy w okresie świątecznym. Ponieważ biel jest tak wyraźna i efektowna, dobrze jest ją podkreślić pozłacanymi lub posrebrzanymi akcentami. Dodaj subtelne akcenty naturalnej zieleni, np. gałązki sosny z szyszkami. Do tej opcji dekoracji najlepiej nadaje się śnieżnobiały obrus świąteczny oraz białe serwetki, a wzorzysty bieżnik i podkładki dodadzą blasku. Motyw śnieżny doskonale sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych lub skandynawskich.

Złoto-czarna aranżacja świąteczna

Złoto i czerń

W chrześcijaństwie złoto często symbolizuje słońce, a także Syna Bożego. Złoto jest używane w okresie świątecznym, aby rozjaśnić ciemność. Piękny metal był również jednym z prezentów, które Mędrcy przynieśli małemu Jezusowi i nadal jest popularnym prezentem świątecznym.

Jeśli masz stół z naturalnego drewna, wykorzystaj go i nie przykrywaj obrusem, ponieważ drewno będzie pięknie komponować się ze złotym motywem. Aby podkreślić blask złota, można zastosować kontrastowy obrus świąteczny lub serwety w kolorze czarnym, ciemnogranatowym, bordowym lub ciemnozielonym. Umieść na stole pozłacane szyszki, świece, kontrastowe bombki oraz lampki choinkowe w ciepłym kolorze.

Zielony obrus świąteczny, czerwona serwetka, stół wigilijny

Nie możesz wybrać, który z trzech świątecznych motywów wybrać? Nie martw się — każdy z nich sprawi, że Twoje goście poczują się ciepło i radośnie! Aby dodać wisienkę do tortu, po zakończeniu świąt, możesz odetchnąć z ulgą wiedząc, że nasza tkanina obrusowa nie wymaga intensywnego czyszczenia i będzie wyglądać równie pięknie przez długie lata.

Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i pomocny! Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny DIY projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi robótkami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! 

Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Kategorie