Ozdoby choinkowe DIY: świąteczne laski cukrowe

Ozdoby choinkowe DIY: сukierki bawełniane na choinkę DIY

Laska cukrowa i jej historia

Legenda głosi, że laska cukrowa pochodzi jeszcze z 1670 roku, kiedy chórmistrz w katedrze w Kolonii w Niemczech rozdawał patyczki cukru swoim młodym śpiewakom, aby utrzymać ich cicho podczas Szopki Bożonarodzeniowej.

Większość jednak zgadza się, że biała laska cukierkowa zadebiutowała w USA w 1847 roku w Wooster Ohio, kiedy August Imgard, niemiecko-szwedzki imigrant, ozdobił mały niebieski świerk papierowymi ornamentami i laskami.

Oczywiście dzisiaj nie ma nic bardziej kultowego, jeśli chodzi o cukierki, niż naprzemienne czerwone i białe paski trzciny cukrowej. Według znanej dziennikarki ze Stanów Cindy Schildhaus – przez 200 lat, zanim masowa produkcja została zautomatyzowana, były one dostępne tylko w białym kolorze.

Na przełomie XIX i XX wieku najpopularniejszym wyborem stały się czerwone paski i miętowy smak – mówi Cindy Schildhaus.  Wraz z czerwonym paskiem pojawiły się liczne legendy o jej ukrytym znaczeniu, np. tajemny kod wśród prześladowanych chrześcijan w XVII wieku; symbolizm układu i ilości pasków — trzy pasy reprezentowały Trójcę, jeden – ofiarę Jezusa, jego krew. Jeszcze inne teorie twierdzą, że kształt „J” jest hołdem dla Jezusa, ale najprawdopodobniej jest to tylko miejska legenda.

Ozdoby choinkowe DIY: laska cukrowa

OZDOBY CHOINKOWE DIY: ROBIMY KROK PO KROKU!

Poznaliśmy z krótką historią laski świątecznej, i to właśnie czas na przystrojenie choinki! Przygotujmy stylowe ozdoby choinkowe DIY razem! W tym poprowadzi nas szczegółowy przewodnik od Agaty Stawowy! Agata jest naszą Klientką i doskonale zna się na prezentach dziecięcych i ozdobach świątecznych. Krok po kroku nauczymy się szyć proste i stylowe ozdoby choinkowe DIY, i razem zabierzemy się do dekoracji drzewka świątecznego! 
Jeśteści gotowi do naszej kolejnej przygody?

No to zaczynamy!

Ozdoby choinkowe DIY

Do wykonania laseczki świątecznej potrzebujemy:

Do wykonania bawełnianych cukierków-laseczek, potrzebujemy bawełnę w paseczki, sznurek, wypełnienie (kula silikonowa lub owata), nożyczki, nici, igłę (lub maszynę do szycia), oraz musimy wykonać wykrój. Ja wykonałam go na kartoniku, aby łatwiej było go odrysować. Wielkość mojego cukierka to wys.19cm, szerokość ok 3,5cm.

Krok 1

Zabieramy się do pracy! Przede wszystkim odrysowujemy szablon na lewej stronie materiału, następnie wycinamy i przykładamy go prawą stroną do prawej strony drugiego kawałka materiału i wycinamy.

Ozdoby choinkowe DIY

Krok 2

Wycinamy potrzebną nam długość sznurka i wkładamy pomiędzy dwa kawałki bawełny. Następnie spinamy szpilkami aby się nie przesuwało.

Ozdoby choinkowe DIY

Krok 3

Po narysowanej linii szyjemy zostawiając po najdłuższym boku otwór na wywrócenie ozdoby (otwór ok 3cm).

Następnie obcinamy nadmiar tkaniny i w miejscu łuku nacinamy nożyczkami dość blisko szwu, uważając by nie przeciąć nici. Nacinamy po to, by po wywróceniu był gładki łuk po prawej stronie.

Ozdoby choinkowe DIY

Krok 4

Następnie wywracamy ozdobę. Możemy posiłkować się np. jakimś patyczkiem, by wypchnąć wszystkie elementy.

Ozdoby choinkowe DIY

Krok 5

Po wywróceniu pora na wypełnienie i zaszycie otworu.

Ozdoby choinkowe DIY

Ozdoby choinkowe DIY: świąteczne laski cukrowe są gotowe!

Ozdoby choinkowe DIY: świąteczne laski cukrowe

Z całego serca chcemy podziękować Agacie Stawowy za poświęcony czas, prosty i stylowy projekt, który potrafi uszyć każdy! Więcej pomysłów na prezenty dla dzieci znajdziesz w profilu Mumka.pracownia na Facebook’u!? Pochwal się Swoją ozdobą choinkową w naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas.

Niech nadchodzący okres świąteczny i Nowy Rok przyniesie Tobie i Twojej rodzinie dużo zdrowia, szczęścia,
pokoju i pomyślności! Radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzy
zespół sklepu Bawelna-tkaniny!

Przeczytaj więcej z serii Maratonu Dekoracji Świątecznych: “Kalendarz Adwentowy DIY – jak zrobić samodzielnie?”, “DIY dla dzieci – doskonały prezent na Mikołajki!”, Skrzaty świąteczne: zrób to sam! DIY ozdoby na Boże Narodzenie”.

Kategorie