Pięć powodów, dla których każde dziecko powinno nauczyć się szyć

Dlaczego? Mamy wiele powodów, dla których każde dziecko powinno nauczyć się szyć. Nauka szycia to cenna umiejętność. Chociaż nie widzimy już wielu zajęć z ekonomii domowej w szkołach, sztuka szycia powraca. CBS News poinformowało, że millenialsi (pokolenie urodzone w XXI wieku) zapisują się na zajęcia, które uczą takich umiejętności jak szycie, gotowanie i budżetowanie.

Dzień Dziecka: Odkryj magię tworzenia z tkaninami dla najmłodszych!

Jak każde rzemiosło, szycie wymaga praktyki. Im wcześniej dziecko zrozumie tę ważną zasadę, tym bardziej zacznie inwestować w rozwój w jakimś kierunku i nie będzie zawiedzione, jeśli pierwsza próba nie będzie idealna. Pierwszej lekcja szycia (w szkole lub w domu) musi nauczyć je, że gotowe ubrania, które nosimy, wymagają dużo kreatywności i pracy. Ktoś musi określić wzór tkaniny, zobaczyć, jak wszystko jest ułożone, a następnie zszyte. Wymaga cierpliwości, precyzji i pewnej ręki. Na początku może to być trudne, ale im częściej to robisz, tym łatwiej Ci się to udaje.

Pięć powodów, dla których każde dziecko powinno nauczyć się szyć

Rozwijanie koordynacji ręka-oko

Nawlekanie igły wymaga wprawnej ręki. Musisz przejrzeć pętlę igły i przeciągnąć przez nią nić. Ręczne wiązanie nici i przeszywanie igły przez tkaninę również przyczynia się do rozwoju koordynacji ręka-oko. Starsze dzieci, które mogą obsługiwać maszynę do szycia, również muszą wiedzieć, kiedy przesuwać materiał, gdy igła porusza się po nim.

Nauka umiejętności matematycznych

Szycie wymaga dużo matematyki. Dzieci, które zapoznają się z wykrojami krawieckimi, uczą się zasad inżynierii w codziennych czynnościach. Ile materiału potrzebujesz, aby zrobić gumkę do włosów, saszetkę ze sznurkiem do szybkiego szycia lub filcowe pluszaki? Mierzenie tkaniny w celu pocięcia na rozmiary i kształty potrzebne do projektu również wymaga umiejętności matematycznych.

Naprawianie własnych ubrań

Brak guzika nigdy nie będzie powodem do niepokoju dla kogoś, kto jako dziecko nauczył się szyć. Za pomocą podstawowych ściegów może nauczyć je, jak załatać dziurę, naprawić szew lub rąbek. Twoje dzieci będą miały zestaw umiejętności, który pozwoli im naprawić ubrania lub zaprojektować własny strój na studniówkę. Kiedy dorosną, mogą przenieść tę umiejętność ze sobą do codziennego życia. Kto wie? Może nawet prowadzić do kariery w projektowaniu mody.

Maszyna do szycia dla dzieci

Planowanie i przygotowanie

Projekty szycia wymagają planowania i przygotowania. Twoje dzieci wykorzystają swoje umiejętności rozwiązywania problemów, aby skonfigurować swoje projekty szycia. Najpierw muszą zdecydować, co uszyć. Może chcą opracować własny wzór do projektu lub na początek wybiorą gotowy wzór. Muszą upewnić się, że otrzymają odpowiednią tkaninę i odpowiednią ilość tkaniny. Spraw, aby planowanie i przygotowywanie stało się nawykiem dzięki regularnym projektom szycia.

 

Odkrywanie kreatywności i osiągnięć

Kiedy dzieci skończą projekt szycia, będą miały przypomnienie o swoim osiągnięciu. Mogą pochwalić się swoimi domowymi misiami i akcesoriami przed przyjaciółmi lub wyeksponować je w swoich pokojach. Dzieci mogą też wykorzystać swoją kreatywność, aby pomóc innym, jak nasz młody przyjaciel Patryk, który szyje pluszowe misie dla dzieci w szpitalu.

 

Maszyna do szycia dla dzieci

Podsumowując, warto uczyć dziecko szycia od najmłodszych lat! Dziękujemy Ci za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję, że Twoje Święta w tym roku będą wyjątkowo radosne i zrelaksowane! Więcej inspiracji i porad dotyczących szycia znajdziesz na naszej grupie na FB. Stworzyliśmy ją specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia, aby wspierać i inspirować się nawzajem w kreatywnej społeczności.

Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Kategorie