Ozdoby świąteczne z weluru i aksamitu

Dekoracje świąteczne weluru i aksamitu: na pewno pokochasz ten trend!

Cały świat chrześcijański żyje już w oczekiwaniu na najbardziej radosne święto w roku: Boże Narodzenie! Integralną częścią przygotowań do tego święta jest dekoracja domu. Dekoracje świąteczne powinny nawiązywać do samego ducha Świąt Bożego Narodzenia, a więc być eleganckie, podniosłe i stylowe. Świąteczne dekoracje domów to już dawno nie tylko choinka i kilka świeczek, co znacznie komplikuje zadanie i wymaga dodatkowych pomysłów, wysiłku i finansów. Jednym z najbardziej spektakularnych i prostych sposobów na dodanie ekskluzywnego i eleganckiego wyglądu do Twojego wnętrza jest użycie weluru. Uwielbiam przygotowywać świąteczne dekoracje za pomocą modnych kolorów i tekstur, które zyskały na popularności w ciągu bieżącego roku. Nie tylko sukienki i zasłony mogą być wykonane z aksamitu.. i w tym wpisie to udowodnimy!

Aksamitna wstążka, aksamitna tasiemka na Boże Narodzenie

Welur w odsłonie świątecznej

Czasami znajdziesz jedną rzecz, która zainspiruje cały wygląd choinki. Może to zestaw ozdób, które mają idealny kształt lub coś w rodzaju wykwintnej aksamitnej wstążki w uroczym odcieniu. “Szlachetny aksamit” – samo powiedzenie tego mnie inspiruje! Spełnij swoje marzenia o choince w stylu vintage z akcentami z aksamitnej wstążki. Możesz dopasować kolor wstążek, aby podkreślić bazowy odcień, który zapanuje w Twoim domu w te święta lub odwrotnie, dodać przyciągający wzrok kontrastowy kolor. 

Drzewko bożonarodzeniowe udekorowane w aksamitne wstążki
Aksamitna wstążka, aksamitna tasiemka na Boże Narodzenie

Na początek musimy dopracować ogólny motyw świątecznej palety kolorów i wybrać charakterystyczną wstążkę. Pozwól projektowi samemu płynąć stamtąd! Wybór wstążki staje się powszechnym motywem w całym domu: możesz stylizować go na girlandzie, pończochach, stroikach i opakowaniach prezentów. Możesz użyć dodatkowych akcesoriów, takich jak poduszki i koce, aby powtórzyć kolor i motyw wstążki.

Dodatki z weluru

Przygotowanie domu na święta to zawsze ćwiczenie kreatywności. Choć dekoracje zwykle zmieniamy z roku na rok, zostaje nam kilka charakterystycznych elementów. Na przykład urocze świąteczne skarpetki i „spódniczka” pod choinkę.  Spódnica choinkowa z weluru to idealne tradycyjne wykończenie świątecznej choinki. Aksamitne i welurowe elementy te doskonale podkreślą ogólną koncepcję świątecznego wystroju.

Świąteczne skarpety, spódniczka pod choinkę z aksamitu
Świąteczne dekoracje z weluru i aksamitu

Oczywiście nie mogło nam zabraknąć tych pięknych ozdobnych welurowych lub aksamitnych poduszek! Welwetowe poszewki na poduszki możesz uszyć samodzielnie lub kupić gotowe dodatki w kolorach pasujących do świątecznego wystroju. Dzięki temu Twoje wnętrze będzie miało wykończony, dopracowany wygląd.

Poduszki świąteczne aksamitne na Boże Narodzenie

Podsumowując, chcemy podkreślić że teksturowe detale z miękkiego weluru oraz przypominających zamsz elementów są centralnym motywem większości projektów świątecznych w tym roku! Mamy nadzieję, że pomogliśmy Tobie odkryć ten szlachetny materiał – aksamit – z nowej, nieznanej strony!

Kategorie