Ozdoby wielkanocne: Królik Wielkanocny DIY

Wielkanoc tuż za rogiem! Do jednego z największych świąt chrześcijańskich pozostał niecały miesiąc! Więc mamy dla Ciebie zabawny i prosty projekt wielkanocny, który możesz włożyć do swojego koszyka lub po prostu udekorować swój dom na wiosnę! Nawet jeśli czytasz ten post na kilka dni przed Wielkanocą – z pewnością możesz zrobić ten projekt! Te małe króliki wielkanocne są zabawne i łatwe w szyciu. Będą też ślicznym i mega uroczym prezentem wielkanocnym dla dzieci. Przygotuj się na Wielkanoc! Królik wielkanocny w 30 min – czas start!

Oto, czego będziesz potrzebować, aby zrobić jednego króliczka:

  • tkanina bawełniana – około 55 x 50 cm
  • talerz, płyta, lub inny płaski przedmiot o śr. 20 cm
  • filcowe skrawki
  • ryż + miękkie wypełnienie (kulka silikonowa lub watolina)
  • czarne koraliki oraz nici do haftu

Króliczek wielkanocny: przygotowujemy wykroje

Użyj płaskiego okrągłego przedmiotu o średnicy 20 cm aby przygotować wzór na ciałko króliczka. Narysuj koło na tkaninie a następnie wytnij go. Użyliśmy bawełnianej tkaniny w kwieciste wzory, ale możesz wybrać dowolny inny pasujący wzór lub gładką bawełnę. Także przygotuj 4 jednakowe kawałki uszu króliczka, 2 filcowe kawałki stabilizujące ucho i 1 filcowe stabilizator do twarzy królika. Ucho króliczka powinno mieć około 10 cm wysokości i około 5 cm w najszerszej części ucha. Kawałek filcu stabilizującego ucho powinien mieć około 4 cm wysokości. Kawałek filcu stabilizujący twarz powinien być owalny o wymiarach około 5 x 3,5 cm. Nawlecz igłę i zszyj ścieg marszczący wokół krawędzi koła z tkaniny. Delikatnie pociągnij nić, tworząc „woreczek” z marszczonym otworem. Dodaj około 3 łyżki ryżu do otworu w kole.
Królik Wielkanocny DIY: przygotowujemy wykroje

Królik wielkanocny: szyjemy ciałko

 Następnie dodaj kulkę silikonową lub inny miękki wypełniacz do worka, wpychając go tak bardzo, jak chcesz. Podciągnij nitki, aby woreczek był prawie zamknięty. Włóż filcowy stabilizator twarzy do tułowia królika w miejscu, w którym będzie twarz królika. Spowoduje to, że miejsce do twarzy będzie nieco gładsze, gdy całkowicie zaszyjesz górny otwór.

Królik Wielkanocny DIY: szyjemy i nadziewamy ciałko królika

Króliczek wielkanocny: szycie uszu króliczka

Umieść wycięte kawałki z tkaniny na uszu prawymi stronami razem i włóż usztywniający kawałek filcu między nimi, wyrównując dolną część uszu. Zszyj krawędzie z naddatkiem na szew 0,5 cm przyszywając boki kawałka filcu i pozostaw dno otwarte.

Królik Wielkanocny DIY: szyjemy uszy królika

Królik wielkanocny: wykończenie buzi króliczka

Następnie odwróć uszy na prawą stronę. Umieść uszy w otworze tułowia i zszyj otwór otwór, jednocześnie przyszywając uszy na miejscu. Upewnij się, że uszy są wyrównane z twarzą.

Przyszyj dwa małe czarne koraliki na twarzy w miejscu, gdzie powinny znajdować się oczy. Jeśli są za małe, zamień je i po prostu wyhaftuj oczy króliczka.

Narysuj usta znikającym pisakiem lub ołówkiem, a następnie wyhaftuj je małym ściegiem. Zadecyduj, czy chcesz aby Twój króliczek miał nosek (nie dodaliśmy go do buzi króliczka) i wyhaftuj go nicią o jasnej barwie.

Wytnij mały pasek kontrastowego materiału lub użyj gotowej wstążki. Owiń kawałek wokół dolnej części uszu, aby zamaskować szew. Przyszyj na miejscu, a następnie wykończ małą kokardką lub sztucznym kwiatkiem.

Królik Wielkanocny DIY: wykończenie

Nasz uroczy królik wielkanocny jest gotowy! Rewelacyjnie sprawdza się jako ozdoba wielkanocna szczególnie w towarzystwie innych zajączków wykonanych w tym stylu. Szycie takich królików jest uzależniające, nie mogłam się od tego oderwać!

Ozdoby wielkanocne: Królik Wielkanocny DIY

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Wam przygotować wspaniałą ozdobę wielkanocną. Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny DIY projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi robótkami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! 

Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny! 

Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Kategorie