Dzianina prążkowana : 5 stylowych pomysłów na szycie

Dzianina prążkowana od dawna była popularna, ale ostatnio spotykamy ją prawie wszędzie. Wszyscy mamy w swojej szafie co najmniej jedno z tych podstawowych ubrań – podkoszulek, t-shirt lub sukienkę z dzianiny prążkowanej. Obecnie w branży odzieżowej dzianiny ściągaczowe są wykorzystywane w bardziej pomysłowy sposób. Coraz większą popularnością cieszą się krótkie topy i bluzki z wyrazistymi rękawami, t-shirty z uroczymi wycięciami oraz całe garnitury. Odkryj kilka ciekawych projektów z dzianiny prążkowanej, które pomogą Ci być trendy w tym sezonie!

Spodnie z dzianiny prążkowanej

Można by pomyśleć, że dzianina w prążki nie byłaby najpraktyczniejszą na spodnie ze względu na swoją rozciągliwość, ale zgodnie z dzisiejszymi trendami świata mody tak właśnie jest. Trend w spodniach w prążki ma swoje plusy i minusy. Zaletą noszenia spodni w prążki jest to, że można się w nich swobodnie czuć i poruszać, a wadą jest to, że czasami mogą się rozciągać i odkształcać. Ponadto popularnym krojem spodni z tkaniny w prążki są proste nogawki, które rewelacyjnie prezentują się w połączeniu z trampkami

Dzianina prążkowana: modne spodnie z dzianiny w prążki, odzież domowa i sportowa na modelkach
źródło: Pinterest

Wyraziste rękawy

Moda na wyraziste rękawy wciąż trwa! Co do rękawów – im większe tym lepiej! Rękawy to najłatwiejsza zmiana, jaką możesz wykonać na swoich ubraniach. Inną modną opcją jest połączenie dzianiny ściągaczowej z innym rodzajem materiału na rękawy. Darmowe wykroje na rękawy (Mood Sewciety):
Modele bluzek z dzianiny prążkowanej , wyraziste rękawy z dzianiny
źródło: Pinterest

 Dzianinowe garnitury

Dzianinowe garnitury są w dzisiejszych czasach bardzo popularne i zdecydowanie powinny znaleźć się w Twojej garderobie. Dzianina prążkowana nie jest wyjątkiem: to doskonały materiał do szycia modnych garniturów. Ponadto, możesz łączyć ze sobą części (górę i dół) kompletu i mieszać je ze sobą lub nosić osobno, tworząc wiele ciekawych zestawów. Kolejną zaletą dzianiny ściągaczowej jest jej lekkość i przewiewność, dzięki czemu jest idealnym materiałem do wygodnego i stylowego noszenia zarówno w domu, jak i w podróży!
Bluzki i topy z dzianiny prążkowanej, garnitur z dzianiny
źródło: Pinterest

Dodatkowe pomysły na stylizacje z dzianin prążkowanych

Podsumowując, dzianina w prążki to wdzięczny materiał do pracy. Poza tym, jednym ze sposobów na kreatywność z dzianiną ściągaczową jest przecięcie ubrania i wszycie części z dzianiny ściągaczowej, skręcanie dzianiny, wycinanie otworów oraz zszywanie – możliwości są nieograniczone!
Modne Crop topy z dzianiny prążkowanej, crop top w prążki
źródło: Pinterest
Modne bluzki z dzianiny prążkowanej, top w prążk
źródło: Pinterest
Modne bluzki z dzianiny prążkowanej, top w prążk
źródło: Pinterest
Modne bluzki z dzianiny prążkowanej, top w prążk
źródło: Pinterest
Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny! Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny DIY projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi robótkami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia!

Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Kategorie