Przytulanka dla niemowlaka: jak uszyć?

Przytulanka królik — cudny pomysł na prezent dla synka lub córeczki. Udowodniono, że Przytulanka dla niemowlaka jest bardzo ważnym elementem integrującym z otaczającym nieznanym do tej pory światem. Wiadomo, że dziecko poznaje świat razem z ulubionym misiem. Reasumując: Przytulanka występuje solidną wyspą niezawodności i bezpieczeństwa nawet w nowym, obcym dla bobasa miejscu (pierwsza wizyta u dentysty lub wyjazd na wsi do babci i dziadka).

Przytulanka dla niemowlaka

Przytulanka powinna zapewniać dziecku 100% poczucia bezpieczeństwa i komfortu!

Specjaliści w jeden głos twierdzą, że pierwsza przytulanka powinna pachnąć… Mamą! Maskotka z zapachem mamusi to swego rodzaju rewolucja w postrzeganiu zabawek dla niemowląt. Pluszak pomaga dziecku przejść pewien etap: przejście z bezpiecznych rąk mamy do samodzielności. Aby przytulanka do spania dawała noworodkowi poczucie bezpieczeństwa i zapewniała spokojny sen, przytula ją najpierw mama. Naturalne tkaniny i przyjemne w dotyku materiały dla dzieci potrafią chłonąć zapach matki. Zaleca się, aby taką Przytulankę przez kilka kolejnych nocy przykładać do swojego ciała, aby mogła ona „przesiąknąć” twoim zapachem — dobrze znajomym zapachem mamy.

A co jeśli uszyć pierwszego pluszaka samodzielnie? Stworzyć go własnoręcznie tym samym wkładając w zabawkę nie tylko własnych zapach, a całe serce i miłość do swego maluszka.

Wspólnie z Danutą Nowobliską — szwaczką, founderem Syndy for Babies oraz stałą klientką sklepu Antex przygotowaliśmy wizualny poradnik: kocyk przytulanka dla niemowlaka krok po kroku! Kierując się naszymi wskazówkami, możesz łatwo stworzyć unikatową zabawkę dla dziecka.

Przytulanka dla niemowlaka

Kilka słów od naszego eksperta:

Jestem krawczynią odzieży damskiej, zajmuję się szyciem od najmłodszych lat. Miałam długą przerwę w szyciu, bo nie potrafiłam się odnaleźć, co naprawdę bym chciała robić w swoim życiu. Aż tu nagle Baby Boom: pierwszy wnuk i szycie tylko dla niego, a później dla kolejnych wnucząt. Moja córka powiedziała mi: „Mamuś, a może byś uszyła coś dla mojej koleżanki?” I tak zaczęła się moja przygoda z Syndy for Babies w roku 2018.

Wszystkie dzieci i bobaski od dawien dawna uwielbiają przytulanki. Teraz przyszedł czas na Hitowego Króliczka z kocykiem! Moje pierwsze przytulanki wykonałam dla swoich wnucząt. Króliczki skradły ich serca i skradają serca innych bobasków. Przytulanka Króliczek z kocykiem to towarzysz na długi czas. Uspokoi i utuli, będzie wiernym przyjacielem dla malucha. Gwarancją jakości ręczę moim nazwiskiem.

Kocyk przytulanka: jak uszyć?

Danuta Nowobliska pokazuje cały proces szycia krok po kroku!

Przytulanka jak uszyć

Przytulanka jak uszyć

Przytulanka jak uszyć

Przytulanka jak uszyć

Przytulanka jak uszyć

Przytulanka jak uszyć

Przytulanka jak uszyć

Przytulanka dla niemowlaka

Przytulanka jak uszyć

Przytulanka dla niemowlaka

kocyk przytulanka

kocyk przytulanka

Podsumowując powinniśmy wiedzieć, że Przytulanka potrafi dziecko wiele nauczyć:

  • Empatia — ukochany miś uczy wyrażania emocji. Dziecko uczy się okazywania czułości, szacunku i troski o drugą osobę.
  • Samodzielność i odpowiedzialność — dbając o przytulankę, dziecko się uczy samodzielności, (np. podczas karmienia czy ubierania lali) nabywa ważnych umiejętności potrzebnych również jemu oraz odpowiedzialności za pierwszego zwierzątka.
  • Przyjacielskie relacje — pluszak uczy budowania relacji międzyludzkich i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka w relacjach z innymi dziećmi.

przytulanka dla niemowlaka

Kategorie