Styl boho: dobieramy tkaniny i kolory!

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę przesyconą aromatem letnich stepów, bezgraniczną wolnością, kreatywnością i smakiem życia! Poczuj ten smak, wpuszczając do swojej przestrzeni jedną z najpopularniejszych stylizacji – styl Boho! Pomimo całej anarchii swobodnych form i designu, boho ma kilka wspólnych motywów. Dzięki nim z łatwością stworzysz eklektyczną przestrzeń inspirowaną bohemą. Cóż, zaczynamy naszą podróż!

CZYM DOKŁADNIE JEST STYL BOHO?

Styl Boho to mieszanka kolorów, faktur i wzorów, styl Boho łączy wpływy i elementy z różnych kultur i epok. Pierwotnie odnoszący się do podróżników z środkowo-wschodniego regionu Europy – starożytnych Czech. Styl bohemian tradycyjnie opisywał ludzi, którzy prowadzili niekonwencjonalne, artystyczne i koczownicze życie, innymi słowy cygan. W latach 60. i 70. styl bohemy cieszył się odnowioną popularnością, a wiele kluczowych cech tamtej epoki jest zgodnych z dzisiejszym stylem Boho-chic.

W czasach starożytnych Czechy były zamieszkane przez Celtów. Jedno z ich plemion - Bojanowie - dało pierwotną nazwę temu kraju - Bohemia. Od VI wieku n.e. zaczęli na te ziemie przybywać Słowianie, którzy w IX wieku utworzyli potężne Państwo Morawskie.

Zasady projektowania Boho są takie, że… nie ma żadnych zasad. Bez wątpienia możesz wyeksponować wszystko, co zebrałaś przez całe życie! Wypełnij swoją przestrzeń kolekcją tkanin, wzorów, książek, dzieł sztuki, luster, elementów vintage lub wspomnień z podróży, a pojawi się szykowny chaos. Meble drewniane, bogactwo elementów dekoracyjnych na powierzchniach – “kicz” dobrze komponuje się w nowoczesnych wnętrzach w stylu Boho.
Styl boho: dobieramy tkaniny i kolory!

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE STYLU BOHO:

  • Meble rattanowe
  • Kolorowe dywany i poduszki
  • Alternatywne źródła światła: girlandy i lampiony
  • Dużo roślin
  • Dekoracje w stylu “Handmade”

STYL BOHO: KOLORY, NADRUKI I TEKSTURY

Artystyczne wnętrze w stylu boho miesza głębokie i bogate odcienie: czerwień, musztardę, róż, terakotę, szmaragd, szafir. Ponadto, styl boho można śmiało uznać za najbardziej efektowny styl, a przestrzeń będzie wygodna i nie pozostawi obojętnym. Aby zmniejszyć ilość dominujących kolorów, zaczęła się mieszanka stylów boho i skandynawskiego. Tym samym we wnętrzu pojawiły się lakoniczne białe ściany i szara podłoga jako idealna baza dla przyciągających wzrok dodatków i tekstyliów.
Styl boho: dobieramy tkaniny i kolory!
Styl boho: dobieramy tkaniny i kolory!
Mile widziane są różnorodne tekstury i materiały: połączenia blasku satyny i matowości lnu, sztywności wiklinowego krzesła i delikatności aksamitnych narzut, szorstkości skórzanej pufy i lapidarności zasłon, różnorodnych dekoracyjnych poduszek i ażurowych obrusów. Dzięki temu wnętrze zyska szczególną głębię. Ponadto etniczne motywy i wzory graficzne szczególnie dobrze wpasują się we wnętrze i pojawią się w dekoracyjnych tkaninach i dodatkach.

STYL BOHO: TEKSTYLIA I ELEMENTY DEKORACYJNE

Urządzając pokój w stylu boho, przede wszystkim należy ze szczególną starannością dobierać tekstylia. W tworzeniu autentycznego stylu odgrywa dużą rolę zdobienie okien, podłóg, ścian, mebli. Do tkanin dekoracyjnych oraz zasłon wybierz ciężkie, masywne, bogate materiały: aksamit, brokat, satyna, gobelin, jedwab. Kolorystyka, wzór i faktura zależą tylko i wyłącznie od preferencji właściciela pokoju. Dlatego koce, futra, narzuty na łóżka i kołdry w stylu patchwork będą doskonałym dodatkiem do wnętrza w stylu Boho.

Nie zapomnij: wnętrze w stylu boho powinno być lekkie, naturalne, chaotyczne. Powinien to być Twój osobisty kącik, w którym chciałbyś usiąść z książką w dłoni, robótkami ręcznymi lub po prostu odpocząć.

Styl boho: dobieramy tkaniny i kolory!
Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny! Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny DIY projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi robótkami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia!  Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów
Kategorie