Urządzamy pokój dziecięcy! (cz.4/4) – 12 inspirujących kont na Instagram!

Urządzamy pokój dziecięcy. Czy kolory mają swoje znaczenie? Tak! Interpretacji kolorów jest bardzo dużo! Mają one przypisane szczegółowe właściwości, zebrane przez naukowców, psychologów, badających ich wpływ na zachowanie, oddziaływanie na emocje i codzienne funkcjonowanie człowieka. Różnorodne barwy zakorzenione są w naszych osobistych doświadczeniach czy symbolice, którą próbują zgłębić nauka oraz psychologia koloru.

 

Jak to działa?

Psychologia kolorów zajmuje się badaniem wpływu kolorów na emocje człowieka. Reakcja organizmu na konkretne kolory wiąże się z ich długością fal. Barwy cieplejsze takie jak czerwony, czy też żółty, posiadają fale długie, a więc by je przetworzyć poprzez oko i mózg zużywamy więcej energii. Temu zjawisku towarzyszy przyspieszenie metabolizmu, co przekłada się na stan pobudzenia. Natomiast fale krótkie posiadają barwy chłodniejsze, na przykład fiolety, niebieski, czy kolor zielony – zużywają znacznie mniej energii podczas przetwarzania, co zwalnia nasz metabolizm, działając nadzwyczaj kojąco oraz co najważniejsze uspokajająco! Najbardziej powszechnym modelem, który przedstawia zależności między barwami jest koło Munsella.

 

kolo Munsella

 

Czerwony to miłość, a brązowy?

Skupiając się na podstawowych barwach, nie pamiętamy jak ważne są te pozostałe. Wiedzieliście, że brązowy oznacza czułość, a różowy niedojrzałość?  Przedstawiamy Wam skondensowaną wiedzę o kolorach w postaci listy znaczeń kolorów. Warto przyswoić sobie tą wiedzę, by jeszcze lepiej móc przygotować się do wymarzonego pokoju dziecka!

 

 

To już koniec!

To już nasz ostatni post z tego cyklu. Zakańczamy temat “jak projektować pokój dziecięcy”, oraz przedstawianie Waszych, cudownych, isnpirujących wnętrzy! Dziękujemy Wam za możliwość udostępniania Waszych zdjęć, za miłe słowa, oraz okazywanie wsparcia w dalszej kontynuacji tegoż cyklu! W tym czasie poznaliśmy mnóstwo ciekawych osób i tyle samo ciekawych historii, daliście nam tym samym duży zastrzyk energii i inspiracji!

Już niebawem pojawi się następny wpis, zapraszamy!

 

@paulaaa_ef

Pozornie ciemniejszy pokoik, o ścianach w kolorze jasnej szarości wypełniony jest jasnymi dodatkami, które świetnie kontrastują i wypełniają przestrzeń ciepłem. Na ścianach widzimy słodkie naklejki, które zdecydowanie dodają uroku! Nas w szczególności urzekły poduszki chmurki, oraz stojąca lampa w gwiazdki! Jak widać na załączonym obrazku – dzieci czują się w nim idealnie, zabawa trwa na całego, a chyba o to właśnie w tym chodzi, prawda?

 

@mrs.annja

Ten profil jest stworzony dla romantyczek, którzy cenią sobie delikatność i kontakt z naturą. W każdym zdjęciu, widać ile zostało włożone w nie serca. Profil przesycony jest blaskiem słońca i idealnie dobranych dodatków. Kolory powtarzające się to brązy, beże i odcienie bieli. Taka paleta pojawia się także w pokoiku dziecięcym i nam się to szalenie podoba!

 

@mamaiprezes

Justyna w opisie swojego profilu ma napisane tak: ,,matka Polka, małego prezesa Ignacego” świadczy to o jednym, oboje mają mocne i zdecydowane charaktery! Potwierdzenie odnajdujemy również oglądając zdjęcia Justyny! Zauważcie, że króluje na nich czerń z kontrastującą bielą! Od razu widać, że mama wie czego chce! Uważamy, że to połączenie wyszło bardzo dobrze. Wszystkie kolory współgrają ze sobą, a szare, słodkie dodatki, znacznie ocieplają i dodają uroku przestrzeni małego prezesa – Ignacego!

Kategorie