Urządzamy pokój dziecka! cz.2/4 – 12 inspirujących kont Instagramowych!

Już jest drugi post z naszego nowego cyklu!

Wracamy do Was z kolejnym postem! Nasz pomysł z nowym cyklem spotkał się z bardzo  miłym odzewem z Waszej strony! Dostaliśmy wiele pozytywnych wiadomości, o tym, że profile, które wybraliśmy zainspirowały Was do wielu ciekawych rozwiązań przy urządzaniu pokoików dla Waszych maluszków, jak i dla tych starszych dzieci! Podobały Wam się odważne wnętrza w ciemniejszych barwach z kontrastującymi jasnymi tkaninami, oraz dominujące drewno w delikatnych, inspirowanych roślinami i naturalnymi materiałami pokojach! Mamy zatem dla Was następną porcję inspiracji Instagramowych, w tym wpisie chcemy również poruszyć pewien ważny temat. Urządzamy pokój dziecka!

 

Jakie kolory wybrać w pokoju dziecięcym?

Bez wątpienia jest to jeden z trudniejszych pytań, które pojawiają się na samym początku prób wizualizowania wymarzonego pokoju! Niestety często ostateczny wybór wiąże się z wieloma nieudanymi podejściami, konsultacjami, a nieraz nawet kłótniami ? 😉 Co zrobić by wybrany kolor pasował do naszego zamysłu, a co za tym idzie współgrał z oświetleniem, tkaninami czy innymi dodatkami, które zapragnęliśmy mieć w pokoju dziecka? A przede wszystkim jak wybrać kolor by miał dobry wpływ na poczucie komfortu i bezpieczeństwa dziecka?

 

Wiek ma znaczenie!

Najważniejszym czynnikiem przy dokonywaniu tej decyzji jest wiek. Projektanci podkreślają, że inny kolor jest odpowiedni do 3 roku życia, a inne dla dzieci już starszych. Specjaliści uprzedzają i przypominają rodzicom, że dzieci do 3 roku życia nie widzą kolorów pastelowych, niemowlę bez względu na płeć zauważa i lubi kolory kontrastujące ze sobą, ostre i wyraźne. Dlatego też, projektanci, którzy są odpowiedzialni za projektowanie zabawek, często decydują się na wybieranie kolorów takich jak: czarny, żółty, biel zestawiają z czernią, bądź błękit z fioletem!

 

Starsze dziecko ma prawo wyboru!

Nie bójmy zapytać się naszego dziecka o zdanie! 😉 Dzieci mają swoje upodobania od najmłodszych lat. Przecież to ma być ich królestwo, w którym będą czuć się bezpiecznie i komfortowo mając przestrzeń w której schowają się przed całym światem! Warto podsunąć im próbniki z kolorami, które często leżą w sklepach z farbami. To również dotyczy wyboru odpowiednich materiałów – pościeli, zasłonek. Widząc próbki materiałów, dziecko najszybciej określi swoje preferencje! Przy wyborze koloru możemy kierować się również psychologią koloru? ale o tym chcemy opowiedzieć w kolejnym poście z cyklu  Urządzamy pokój dziecka! – 12 inspirujących kont Instagramowych!

Przechodzimy do wyczekiwanego przez Was momentu czyli kolejną porcją inspirujących profili instagramowych!

Zapraszamy!

 

Mama i córka

Bo która dziewczynka nie marzy o zostaniu księżniczką? Na profilu @amelkove_love mama Amelki, prezentuje mnóstwo inspiracji dla przyszłych księżniczek! Barwy w tonacji wszystkich odcieni różu, delikatnych fioletów, oraz stonowanego błękitu i bieli! Wasza córeczka jest małą marzycielką i śni o zamku z wysoką wieżą oraz księciu na białym koniu? Jest to z pewnością konto dla Was! Naszym faworytem wszelkich pomysłów Mamy uroczej Amelki, jest zapierający dech w piersiach baldachim z tkaniny o chabrowym kolorze! Idealnie uzupełnia przestrzeń pokoju, a biały łapacz snów z piórkiem dodaje pokoikowi lekkości. Magia w tym pokoju unosi się w powietrzu!

 

Kamila

Profil Kamili zachwyca niezwykłą estetyką! Od pierwszego spojrzenia na to konto w oczy rzucają się cechy charakterystyczne: przewaga bieli, dużo blasku światła, zamiłowanie do natury. Komponujące się z całością dodatki, dopełniają całość! Nic dziwnego zatem, że i pokój swojego synka, Kamila urządziła w podobnym stylu! Pokój chłopca jest w zdecydowanych kolorach, przeważają w nim czerń i biel, które skutecznie równoważone są delikatną bielą, dodatkami z jasnego drewna oraz materiałami o odcieniach zieleni, szarości w drobne wzory geometryczne czy też chmurki! Ważnym elementem w pokoju pociechy Kamili, jest regał, z odsłoniętymi półkami. Widać, że oglądamy pokój prawdziwego fana klocków i być może przyszłego konstruktora maszyn lotniczych! Pamiętajmy o tworzeniu przestrzeni dla pasji naszych dzieci. Być może ich zainteresowania od najmłodszych lat zadecydują o dalszej przyszłości, kto wie! 😉

 

Stylowa Chata

Pokój Leona, synka autorki profilu @stylowachata jest spełnieniem marzeń chyba każdego dziecka! Kto z Was nie miał w dzieciństwie tzw. “bazy” Tajna kryjówka, w której można się schować z kolegami, koleżankami to była podstawa! Paulina o to zadbała! Przestrzeń chłopca wyposażony jest w świetną “bazę” ukrytą w ścianie, która w dodatku połączona jest ze zjeżdżalnią! Paulina przeszła samą siebie, projektując tą przestrzeń od początku do końca samodzielnie. W pokoju dominuje także element gwiazdki, ów motyw przewodni pojawia się zarówno na dywanikach jak i w postaci lampki! Gratulujemy Paulinie kreatywności oraz odwagi do tak ciekawych rozwiązań! Cudowna inspiracja!

Kategorie