DIY dla dzieci – doskonały prezent na Mikołajki!

Znaleźć trafny prezent na Mikołajki i święta dla maleństwa to prawdziwe wyzwanie dla rodziców! Półki sklepów internetowych i centrum handlowych uginają się pod ciężarem wszelkiego rodzaju zabawek i prezentów dla dzieci. Ale tylko Ty znasz gusta i preferencje swojego maluszka! Stwórz idealną przytulankę dla Twojej pociechy, która stanie się jego wiernym przyjacielem i będzie mu towarzyszyć w różnych przeżyciach i odkryciach! Jak zrobić taką maskotkę?

PREZENT NA MIKOŁAJKI DLA DZIECI:

ROBIMY KROK PO KROKU!

: w tym artykule podpowiadamy, jak uszyć świątecznego pluszaka! Nasza utalentowana Klientka Paulina Wiercińska (Made in Toronto) na swoim przykładzie wyraźnie pokazuje, jak uszyć uroczego mięciutkiego króliczka. Taki świąteczny króliczek będzie nie tylko doskonałym prezentem dla dziecka, ale także idealną dekoracją wnętrz na Boże Narodzenie! Możesz wybrać dowolny wykrój (narysować lub znaleźć gotowy) i uszyć zabawkę, która z pewnością spodoba się Twojemu maluszkowi! Ponadto jesteśmy pewni, że proces tworzenia takiego prezentu sprawi Ci wiele radości!

Cóż, przechodzimy do roboty!

Paulino, oddajemy Ci głos!

DIY dla dzieci: prezent na mikołajki

Na samym początku zawsze staram się szukać materiałów dobrej jakości. Takich które są przyjemne w dotyku i oczywiście takie z których bardzo dobrze się szyje. W sklepie Bawelna-tkaniny znajdziecie szeroki wybór tkanin najwyższej jakości, niezbędnych do udanego szycia!

 

Do uszycia jednego króliczka potrzebujemy:

*w naszym sklepie oferujemy tkaniny na metry: z jednego metra bieżącego uszyjesz całą rodzinkę króliczków o podanych wymiarach!

Szykujemy wykroje:

Szablony z których szyję wymyślam osobiście i są to moje indywidualne wykroje (bez ściągania z internetu). Wy też możecie narysować oryginalne wykroje na podstawie podanych niżej wzorów lub znaleźć pasujący szablon w internecie.

DIY dla dzieci: prezent na mikołajki

 

Po odrysowaniu szablonu na materiale po kolei każdy element przeszywam na maszynie. Zaczynam od szycia łapek długich i krótkich (po lewej stronie), po czym wywijam materiał i wypycham je antyalergicznym i antybakteryjnym wypełnieniem. Analogicznie zszywamy uszka, ale nie dajemy wypełnienia do uszu.

 

Następnie przeszywamy uszy i buzię królika łącząc je ze sobą, dodając plastikowe oczy i nosek przeszyty ręcznie różową muliną.
Na samym końcu do brzuszka królika przyszywam łapki górne i dolne oraz ręcznie doszywamy główkę.

 

 

DIY dla dzieci: prezent na mikołajki

 

Postać króliczka jest już stworzona więc przechodzę do najprzyjemniejszych rzeczy, czyli tworzenia króliczego świątecznego ubranka, które wycinam odręcznie bez szablonu?

Uwolnij swoją wyobraźnię i stwórz zabawny strój dla swojego króliczka! To będzie wspaniała wspólna zabawa razem z dzieckiem! Maleństwo dostaje pluszaka, po czym może samo wymyślić, jaki będzie króliczy “outfit” oraz uszyć go razem z mamą lub babcią.

 

DIY dla dzieci: prezent na mikołajki

 

Z całego serca chcemy podziękować Paulinie za poświęcony czas i doskonały pomysł na prezent na Mikołajki dla dzieci! Więcej pomysłów na prezenty dla bliskich znajdziecie w profilu Pauliny – Made in Toronto @made.in.torontoo na Instagramie!?

Paulina zainspiruje każdego swoją pasją do szycia oraz miłością do dzieci 🙂 

 Będziemy wdzięczni jeśli podzielisz się zdjęciami swoich uszytków według naszego “przepisu” w grupie FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas.

Bądźcie zdrowi i trzymajcie się ciepło,

Pozdrawiamy serdecznie – zespół sklepu Bawelna-tkaniny!

 

Przeczytaj więcej z serii Maratonu Dekoracji Świątecznych: “Kalendarz Adwentowy DIY – jak zrobić samodzielnie?”

 

Kategorie