DIY prezent na Dzień Matki: fartuch w stylu japońskim!

DIY prezent na Dzień Matki: fartuch w stylu japońskim dla Mamy!

Dzień Matki to święto obchodzone w różne dni w roku na całym świecie. W Polsce świętujemy ten wyjątkowy dzień 26 maja! Brak nam słów, by wyrazić wdzięczność i miłość najdroższej osobie na świecie – Mamie! Chętnie pomożemy Ci wyrazić swoje uczucia do ukochanej Mamy w oryginalny sposób! Przygotuj specjalny uroczy prezent na Dzień Matki korzystając z naszego tutoriala: razem uszyjemy stylowy fartuch inspirowany krojem japońskim 🙂 Stylowy i wygodny, taki fartuszek przypadnie do gustu Twojej Mamie.

Cóż, zabieramy się do szycia! 

DIY prezent na Dzień Matki: fartuch w stylu japońskim dla Mamy!

Szykujemy znakomity prezent na Dzień Matki! 

Pokazany fartuszek jest wykonany w standardowym rozmiarze M, UK 10-12. Najlepiej mieć wymiary klatki piersiowej lub znać rozmiar odzieży, którą ma Twoja mama i znaleźć odpowiednią tabelę rozmiarów z wymiarami. Przede wszystkim musimy wybrać materiał, z którego uszyjemy fartuszek w stylu japońskim. Do tego oryginalnego projektu najlepiej pasują naturalne tkaniny w subtelnych, pastelowych kolorach. Doskonale się sprawdzi len ubraniowy, tkanina bawełniana gładka, czy też cienka surówka bawełniana, którą oferujemy w naszym sklepie z tkaninami.  Kiedy w końcu zdecydujesz się na materiał, możemy przystąpić do szycia oryginalnego prezentu dla mamusi!

Szykujemy wykroje fartucha:

1. Przecinamy materiał o wymiarach 120cm x 100cm. 120cm to szerokość tkaniny, którą musimy owinąć wokół klatki piersiowej. 100cm to długość fartucha, którą oczywiście możemy regulować w zależności od naszego wzrostu. Zaczynamy od szycia górnej części fartucha. Najpierw zginamy górną krawędź o ok. 1,5cm, aby wykończyć surową krawędź tkaniny. 

DIY prezent na Dzień Matki: fartuch w stylu japońskim dla Mamy!

2. Następnie złożymy kolejne 5cm tkaniny na niewłaściwą stronę. Zszywamy złożoną część wzdłuż dolnej krawędzi, wykonując podwójny ścieg. Myślę, że równoległe szwy dodają dodatkowego uroku, są sztywniejsze i trwalsze. Taka obróbka wygląda bardziej profesjonalnie, prawda? W taki sposób wykonaliśmy “kant” – usztywniające wykończenie krawędzi fartucha, które będzie również pełnić funkcję dekoracyjną. Następnie musimy skupić się na obróbce i wykończeniu bocznych krawędzi fartucha. Tkaninę zawijamy 1,5 cm po niewłaściwej stronie. W tym momencie nie szyjemy spodu fartucha. Jak w przypadku większości projektów, najlepiej zostawić go na sam koniec, aby można było go uszyć na żądaną długość.

DIY prezent na Dzień Matki: fartuch w stylu japońskim dla Mamy!

Skrzyżowane paski – rozpoznawalna cecha fartucha w stylu japońskim

3. Przejdźmy teraz do przygotowania pasków. Wycinamy dwa kawałki materiału o wymiarach 12cm x 55cm. Może to być materiał o tym samym kolorze lub inny, kontrastujący, jeśli chcesz uszyć bardziej jaskrawy fartuszek.

DIY prezent na Dzień Matki: fartuch w stylu japońskim dla Mamy!

4. Następnie należy złożyć na pół wzdłuż prawych boków i zszyć wzdłuż dłuższych boków i wokół spiczastych końców każdego paska. Kiedy to zrobisz, upewnij się, że szwy wzdłuż spiczastych końcówek są starannie wykonane, w przeciwnym razie będą wyglądać dziwnie, gdy odwrócisz paski na lewą stronę. Nie zaszywaj prostych końców pasków. 

5. Następnie zaznaczamy półmetek w górnej części materiału, szacując, gdzie powinny przebiegać paski. Następnie zszywamy wzdłuż jednego dłuższego boku pasków, wokół spiczastego wędzidła, a następnie w górę wzdłuż drugiego dłuższego boku. Z kolei musimy zamocować końce pasków do tylnej części fartucha. Należy wziąć jeden pasek i przypiąć jego koniec po przeciwnej stronie tyłu fartucha, a następnie powtórzyć to samo z drugim paskiem: przymocować jego koniec po przeciwnej stronie tylnej części fartuszka. Paski skrzyżują się ze sobą, jak pokazano na poniższym obrazku. Teraz przyszywamy paski z przodu fartuszka.

DIY prezent na Dzień Matki: fartuch w stylu japońskim dla Mamy!

Prezent na Dzień Matki już prawie gotowy 🙂

6. Następnie przechodzimy do obróbki dołu fartucha! Przecięłam dół fartucha tak, aby miał 85cm długości. Szyjemy go, składając o 1,5cm a następnie ponownie o 1,5cm. Następnie zszywamy podwójnym ściegiem, tak jak to zrobiliśmy obrabiając górną część fartucha. Więc główna część fartucha jest kompletna! Można też dołożyć małą naszywaną kieszonkę, aby fartuszek był jeszcze wygodniejszy i bardziej funkcjonalny.

Wyjątkowy i stylowy prezent do Dnia Matki jest gotowy!

DIY prezent na Dzień Matki: fartuch w stylu japońskim dla Mamy!

Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi DIY-projektami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny! 

Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *