DIY tutorial na Lato 2021: proste etui na okulary!

Uwielbiamy tworzyć coś ręcznie, a teraz patrząc na tę słoneczną letnią pogodę chcemy się skupić na letnich DIY. Tym razem przygotowaliśmy bardzo prosty ale ciekawy DIY tutorial: jak uszyć urocze etui na okulary. Taki futerał na okulary przeciwsłoneczne jest idealnym projektem dla początkujących. Wiemy, że jest mnóstwo osób, które chciałoby mieć ładne, wyściełane etui na okulary. Więc na co czekasz? Poznaj cały proces tworzenia stylowychetui na okulary dla prawdziwych pasjonatów!


DIY tutorial na lato: etui na okulary

W naszym sklepie z tkaninami możesz wybrać dowolny  materiał do szycia! Oferujemy szeroki wybór wzorów i kolorów tkaniny bawełnianej. Wybierz wzór, który Ci się najbardziej podoba i dopasuj do niego odpowiedni lub kontrastowy kolor bawełny gładkiej!

DIY tutorial: Szykujemy wykroje przyszłego etui na okulary

Zacznij od zarysu okrągłej miski (ok. 25 cm średnicy) na tkaninie. To będzie nasz podstawowy wykrój. Będziemy potrzebować 1 kółko materiału zewnętrznego (bawełny), 1 kółko podszewki bawełnianej i 2 kółka z filcu na jedno etui.

DIY tutorial na lato: etui na okulary

Po wycięciu kółek, złóż kawałki razem i wytnij proste „wycięcie” z koła, przypominające nadgryzione jabłko. Jeśli nie ufasz, że wykonasz ten krok od ręki, możesz użyć mniejszej miski lub kufla, aby narysować obrys wycięcia, a następnie go wyciąć.

materiały

Teraz przyklej filc samoprzylepny do tkaniny. Jeden będzie przyklejony po lewej stronie podszewki, a drugi po lewej stronie materiału wierzchniego. Następnie

musimy złożyć do siebie prawe strony uszytych kółek i przypiąć razem materiał zewnętrzny i podszewkę.

materiały

Następnie zszyj kawałki razem, pozostawiając otwór o szerokości ok.5 cm na zewnętrznej krawędzi koła.

materiały

Odwróć materiał na lewą stronę i wyprasuj na płasko. Następnie zagnij krawędzie otworu do środka i zaszyj otwór. Aby utworzyć etui należy złożyć kółko na pół i spiąć boki razem tak, aby kształt nieco przypominał taco.

materiały

Ostatni krok: zszywamy górną część etui wokół krawędzi, aby utworzyć kieszonkę.

DIY tutorial na lato: etui na okulary

Uszyłeś śliczne małe etui, doskonałe na prezent i jako mały upominek, lub w którym sama będziesz mogła przechowywać okulary! W sam raz na lato!

Doceniamy dobre sugestie i chętnie opublikujemy Twój własny projekt na naszym blogu! Pochwal się własnymi DIY-projektami na naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas. Mamy nadzieję że ten poradnik był ciekawy i użyteczny!

Zapraszamy do naszego sklepu i życzymy przyjemnych i wygodnych zakupów!

Kategorie