Skrzaty świąteczne: zrób to sam! DIY ozdoby na Boże Narodzenie.

Mija już trzeci tydzień Adwentu, a u nas to już trzeci z kolei artykuł w ramach tegorocznego Maratonu Dekoracji Świątecznych! Cóż, razem przygotowaliśmy kalendarz adwentowy oraz uszyliśmy cudowną maskotkę-króliczka dla dziecka. Nadszedł czas na przystrojenie domu! Tym razem będziemy kreować z Danutą Nowobilską! Nasza Klientka, uzdolniona krawcowa, kochająca mama i babcia aż pięciu wnuczków! Pani Danuta wie, jak urządzić dom na Święta aby sprawić całej rodzinie dużo radości. Więc śmiało możemy posłuchać jej rady 😉 Więc dzisiaj krok po kroku uszyjemy pięknego krasnala. Skrzaty świąteczne zamieszkają w Twoim domu i pomogą stworzyć wyjątkowy świąteczny klimat! 

Skandynawskie skrzaty świąteczne to jedne z ulubionych bożonarodzeniowych ozdób w naszych domach. Zabawne krasnale skradły nasze serca – będą nowoczesną i stylową dekoracją każdego wnętrza. Możesz wybrać dowolne kolory materiałów i dopasować ich do kolorystyki Twojego domu. Klasyczne kolory to szary i czerwony, ale również pięknie będą się prezentować inne barwy. Niebieski, miętowy lub różowy, na przykład do pokoju dziecięcego. Malutkie skrzaty świąteczne (tylko Ty decydujesz o wymiarach projektu) są również wiszącymi ozdobami i mogą być wykorzystane jako ozdoby choinkowe. Uzbrajamy się w igły i nici i bierzemy się do roboty!

Danuto, oddajemy Ci głos!

ŚWIĘTUJEMY W STYLU SKANDYNAWSKIM!

SKRZATY ŚWIĄTECZNE: ROBIMY KROK PO KROKU!

Skrzaty świąteczne: jak zrobić dekoracje na Boże Narodzenie?

Do wykonania krasnala potrzebujemy:

Materiał Minky, bawełna szara, kawałek białego futerka, mały kawałek dzianiny beżowej, kula silikonowa do wypełnienia:

  • Materiał Minky o wymiarach 60 cm x 50 cm podwójnie złożony, z tego wykonana zostanie czapka, rączki oraz buty
  • bawełna szara o wymiarach 70 cm x 50 cm podwójnie złożona
  • kawałek białego futerka o wymiarach 25 cm x 22 cm
  • mały kawałek dzianiny beżowej o wymiarach 16 cm x 16 cm w zależności od wielkości
  • kula silikonowa do wypełnienia według uznania

Szykujemy wykroje:

Teraz przechodzimy do zszywania kolejnych elementów skrzata rączki i czas na zszywanie tułowia. Złóż dwie części do siebie. Prawe strony są na wierzchu. Zszyj na krawędziach bocznych.

Czas na przyszycie dolnej części tułowia. Dopasuj spód do powstałego otworu. Rogi dolnej części zepnij ze szwami bocznymi tułowia i przymocuj szpilkami wokół otworu. Z przodu wsuń przygotowane nogi i wszystko razem starannie przeszyj.

Zszyty tułów skrzata wypełnij kulką silikonową, przez otwór pozostawiony na górze. Potem zaszyj otwór. Voi-la, nasz tułów jest gotowy!

Następny etap to przygotowanie nosa. Do jego wykonania potrzebujesz mały kawałek dzianiny oraz kawałeczek włókniny, kulki silikonowej. Z dzianiny wytnij kwadrat ok 10 cm x 10 cm, połóż na środek zwiniętą w kulkę włókninę i uformuj okrągły nosek, związując całość nitką złożoną na 4 razy. Gotowy nos przypnij szpilką do tułowia ustalając odpowiednie miejsce, a następnie przyszyj ręcznie. Po przyszyciu nosa, zabieramy się za doszycie brody i czapki. 

Teraz przygotuj czapkę, to bardzo proste. Działamy zgodnie z instrukcją, zszywamy po lewej stronie i wywijamy.

Skrzaty świąteczne: ostateczny szlif naszego projektu

Wycinając brodę prowadź nożyczki blisko tkaniny, krojąc czubkami nożyc aby nie uszkodzić i nie poprzecinać włosków. Broda zyska ładniejszy wygląd. 
Przymocuj ją do skrzata szpilkami jak najbliżej noska, a następnie przyszyj ręcznie. Możesz przyszyć tylko górną krawędź, boki pozostaw luźne. Szew będzie potem przykryty czapką. Załóż gotową czapkę krasnalowi i przyszyj ją ręcznie. Ten szew trzeba zrobić dokładnie i starannie, ponieważ będzie widoczny na zewnątrz.

Na koniec ubierz buty na nógi i przymocuj, aby skrzat ich nie zgubił podczas nocnych wędrówek po domu! Życzę miłego szycia i koniecznie pochwal się swoim świątecznym krasnalem!

Danuta Nowobilska ?

Skrzaty świąteczne: jak zrobić dekoracje na Boże Narodzenie?

Z całego serca chcemy podziękować Pani Danucie za poświęcony czas, oryginalne dekoracje i skandynawski klimat! Więcej pomysłów na dekoracje i uszytki dziecięce znajdziesz w profilu Syndy for Babies na Facebook’u!? Pochwal się ręcznie robionym krasnalem w naszej grupie na FB, stworzonej specjalnie dla naszych Klientów i prawdziwych miłośników szycia! Dziękujemy za poświęcony na przeczytanie czas.

Bądźcie zdrowi i trzymajcie się ciepło,

Pozdrawiamy serdecznie – zespół sklepu Bawelna-tkaniny!

Przeczytaj więcej z serii Maratonu Dekoracji Świątecznych: “Kalendarz Adwentowy DIY – jak zrobić samodzielnie?”, “DIY dla dzieci – doskonały prezent na Mikołajki!”

Kategorie