Tkanina antybakteryjna – jakie ma cechy?

Szukasz  materiału antybakteryjnego, który będzie bezpieczny w kontakcie ze skórą? Takie materiały już istnieją. Ale czy faktycznie są skuteczne? Czy tkanina antybakteryjna jest dobra na maseczki ochronne? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć  na wszystkie nurtujące Was pytania.

Z naszego artykułu dowiesz się:

  • co to jest tkanina antybakteryjna i grzybobójcza?
  • jak działa tkanina antybakteryjna?
  • czy jest bezpieczna dla skóry? 

Na początek warto wspomnieć, że wszelkie materiały w kontakcie ze skórą mają to do siebie, że chętnie chłoną wilgoć i ciepło z naszego ciała. Niestety istnieje tu także ryzyko rozwoju bakterii i grzybów, które mogą niekorzystnie wpływać zarówno na naszą skórę, jak i zdrowie całego organizmu. Grzyby i bakterie są źródłem nie tylko nieprzyjemnego zapachu, ale też alergii i stanów zapalnych. Dlatego szczególnie ważne jest dbałość o czystość tkanin. 

tkanina grzybobojcza

Bawełna antybakteryjna – o czym warto pamiętać? 

  • pierz po każdym użyciu;
  • pierz w możliwie najwyższej temperaturze;
  • stosuj odpowiednie detergenty dbające o włókna tkaniny.

Przyjmuje się, że najlepiej prać ubrania w wodzie o temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Jednak też nie każdy materiał nadaje się do prania w tak wysokich temperaturach. Dlatego zawsze upewnij się, z czego się składa. 

Najlepiej jeśli jest to wysokiej jakości biała bawełna 100%, którą znajdziesz w naszym sklepie. Wzorzysta i kolorowa bawełna może farbować i szybciej zmienić swoje właściwości, ale w przypadku antybakteryjnej tak się nie dzieje. Dlaczego?

bawełna 100%

Tkanina antybakteryjna – najważniejsze cechy

Materiał antybakteryjny oferowany w naszym sklepie to 100% bawełny wysokiej jakości, który można prać w wysokiej temperaturze bez obawy o utratę jego właściwości. Jednak co czyni ją tkaniną antybakteryjną? 

We włóknach zastosowano specjalny środek chemiczny o silnych właściwościach bakteriobójczych. Oddziałuje on na ścianę komórki bakterii czy grzyba, pozbawiając je możliwości odżywiania się oraz hamując ich rozwój i wszelką aktywność.

Dzięki temu tkanina antybakteryjna zachowuje długotrwałą świeżość i higienę. Pomimo zastosowanego środka, bawełna jest odporna na pranie, światło i temperaturę, więc długo zachowuje swoje właściwości i oryginalny wygląd. 

bawełna tkaniny

Jakie są korzyści bawełny antybakteryjnej? 

Bawełna 100% z wykończeniem antybakteryjnym i grzybobójczym odznacza się przede wszystkim długotrwałą higieniczną świeżością, przez co komfort użytkowania jest bardzo wysoki. Idealnie nadaje się na ubranka dla dzieci i maseczki ochronne. 

Zastosowany w tkaninie środek bakteriobójczy zapobiega także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, który jest skutkiem namnażania się bakterii. 100% bawełna jest też materiałem naturalnym o wysokiej przewiewności. To także wpływa na zachowanie higieny i świeżości.

tkanina grzybobójcza

Czy tkanina antybakteryjna jest bezpieczna dla skóry? 

Użyty w tkaninie środek został przebadany dermatologicznie – Repeated Insult Test RIPT. Jest też tolerowany przez skórę i nie wywołuje alergii, co potwierdzają testy cytotoksyczności ITV Denkendorf. Z kolei przyznany bawełnie certyfikat Oeko-Tex Stanrdard 100 potwierdza bezpieczeństwo tkaniny w kontakcie ze skórą. 

Sprawdź dostępne wzory bawełny bakteriobójczej w naszym sklepie!

 

Kategorie