tkaniny z certyfikatem

Wasze zdrowie i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Dlatego wszystkie dostępne w sklepie tkaniny są certyfikowane oraz spełniają szczegółowe normy bezpieczeństwa. Poznaj certyfikaty, jakimi oznaczone są nasze tkaniny.

CERTYFIKAT OEKO-TEX

Ten certyfikat posiadają wszystkie tkaniny bawełniane dostępne w naszym sklepie. Przyznawany jest on w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi i otrzymują go tylko te materiały, które spełniają ponad 100 szczegółowych kryteriów badawczych.

Tkanina jest badana przede wszystkim pod kątem zawartości szkodliwych substancji, ale ocenie poddawane są także jej zapach czy odporność na pot. Dzięki badaniu zyskuje się pewność, że sprzedawana tkanina bawełniana jest materiałem najwyższej jakości, w pełni bezpiecznym dla skóry - także dziecka.

CERTYFIKAT BEZPIECZNY DLA DZIECKA

Ten certyfikat w naszym sklepie posiadają przede wszystkim polary i minky. Tkaniny oznaczone takim certyfikatem mogą być bezpiecznie używane przez dzieci. Materiały badane są pod kątem zawartości szkodliwych substancji, takich jak formaldehydy, metale ciężkie, cyna czy innych groźnych i alergennych środków.

Tyle te, które są całkowicie ich pozbawione, otrzymują Certyfikat Bezpieczny dla Dziecka, który przyznawany jest w niezależnych ośrodkach badawczych.