Kanwa Bawełniana

Kanwa hafciarska - co to za tkanina

Co to jest - Kanwa? Jest to jeden z rodzajów tkanin najczęściej wykorzystywanych do haftu. Kanwa to bawełniany materiał wykonany z grubych, gęsto tkanych nici o splocie płóciennym. Komórki są na nim bardzo wyraźnie widoczne, co ułatwia wkłucie igły i tworzenie przyszłych arcydzieł.

Rękodzieło to jedno z najpopularniejszych hobby, ale aby było naprawdę przyjemne i łatwe, ważne jest, aby używać odpowiednich materiałów. Haftowanie wymaga nie tylko wysokiej jakości nici, ale również starannie dobranego materiału podstawowego - kanwy do wyszywania. Materiał ten należy do niedrogich i trwałych tkanin o specjalnym splocie w postaci kwadratów i otworów.

Specjalny materiał do haftu to kanwa do wyszywania

Teraz w naszym sklepie internetowym znajdziesz ten wyjątkowy materiał do robótek ręcznych. Kanwa jest zwykle wykonana z bawełny, ale czasami do produkcji używa się mieszanych materiałów, głównie w celu dodania większej dekoracyjności. Igła łatwo wchodzi w otwory materiału, a przejrzysta struktura pozwala uniknąć błędów przy przenoszeniu wzoru. To nie przypadek, że to właśnie od tego materiału początkujące hafciarze zaczynają swoją znajomość haftu krzyżykowego.

Tkanina kanwa - skąd pochodzi ta tkanina?

Nazwa „kanwa” pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego konopie. Początkowo ta tkanina była uzyskiwana z włókien konopnych, zarówno we Francji, jak iw Rosji. Potem zaczęli używać nici bawełnianych i lnianych. Teraz do produkcji kanwy używa się materiał z dowolnego rodzaju tkaniny, najważniejsze jest to, że ma charakterystyczne przeplatanie się nici - w postaci kwadratów z otworami.