Len ubraniowy

Wraz z nadejściem ciepłych dni ulubione wełniane swetry i obcisłe dżinsy stają się nieistotne, a garderoba odświeża się, wpuszczając cienkie, zwiewne, lejące produkty z lekkich tkanin. Ostatnio moda zmieniła swój bieg i wróciła do arsenału projektantów mody naturalne materiały. Len ubraniowy zajmuje wśród nich jedną z czołowych pozycji. Z tego materiału wykonane są bluzki, spódnice, sukienki, spodnie, garnitury, ubrania dziecięce z lnu i wiele innych artykułów odzieżowych. Len świetnie nadaje się również do tworzenia stylowych i ekologicznych tekstyliów domowych. Len jest łatwo rozpoznawalny zarówno pod względem estetyki, jak i wyjątkowych właściwości technicznych.

Trend ekologiczny: len odzieżowy

Tkanina lniana to jedna z nielicznych tkanin, która jest wykonana całkowicie z naturalnych surowców. Len posiada cenne właściwości higieniczne, takie jak zdolność odprowadzania ciepła i wilgoci. W czasie upałów osoba ubrana w lnianą odzież ma temperaturę ciała o 3-4 stopnie niższą niż w ubraniach wykonanych z innych tkanin (zwłaszcza syntetycznych). Udowodniono również, że noszenie lnianej odzieży zapobiega niektórym chorobom, ponieważ len posiada wyjątkowe właściwości bakteriobójcze, włókno lniane zawiera krzemionkę, która hamuje rozwój bakterii. Ta naturalna ekologiczna tkanina jest uważana za naturalny środek antyseptyczny. Len zabija również zarazki i różne infekcje. Udowodniono: rany pod lnianymi opatrunkami goją się szybciej.

Len ubraniowy: wady i zalety lnianych ubrań

Zimą i latem, w upalne i mroźne dni, ubrania wykonane z naturalnych tkanin będą dla Ciebie wygodne, praktyczne i stylowe. Główną właściwością lnu, z której pochodzą wszystkie inne, jest jego absolutna naturalność. Len ubraniowy jest higroskopijny, hipoalergiczny, oddychający, trwały, ogólnie niezawodny, odporny na ścieranie. Częste pranie i prasowanie odzieży lnianej nie powoduje mechacenia się. Obecność lnu w Twojej garderobie zawsze będzie podkreślać ekologiczny styl, dążenie do zdrowego stylu życia i zaangażowanie w zrównoważone materiały. Len cieszy się dużą popularnością w branży odzieżowej, ponieważ w ostatnich sezonach wielu projektantów mody zwróciło uwagę na ten naturalny materiał i oferuje różnorodne opcje na każdą okazję, na każdy gust i styl.