Dzianina prążkowana (ściągacz)

Dzianina prążkowana - poznaj ten materiał!

Dzianina jest obecnie niezbędnym materiałem w wielu aspektach przemysłu tekstylnego, a nasz sklep z tkaninami nie jest wyjątkiem. Tkanina ta jest reprezentowana w różnych postaciach. A jednym z najbardziej poszukiwanych rodzajów jest dzianina prążkowana, znana jako ściągacz.

Wystarczy spojrzeć na dowolne zdjęcie prążkowanej dzianiny w naszym katalogu, aby zrozumieć, dlaczego temu materiałowi nadano taką nazwę. Oczywiście nazwa pochodzi od charakterystycznej prążkowanej struktury dzianiny. Proces wytwarzania dzianin prążkowanych nie nakłada praktycznie żadnych ograniczeń na rodzaj włókna, z którego wykonana jest dzianina. Może to być włókno naturalne lub syntetyczne, w naszym sklepie znajdziesz ściągacz 100% bawełniany.

Czym jest ściągacz?

Ta tkanina w prążki, znana również jako ściągacz, ma specyficzny wzór. Nie jest gładka, ale pokryta podłużnymi paskami – o których właśnie wspomniałam. Jest to materiał odzieżowy, ponieważ jest niesamowicie miękki w dotyku i elastyczny. Możesz tworzyć ubrania takie jak kamizelki, swetry, koszulki i nie tylko.

Dzianiny w prążki są przeznaczone do tworzenia całych ubrań, a nie tylko mankietów, pasków i kołnierzy (chociaż są one również przeznaczone do tych celów).

Dzianina prążkowana - zastosowanie

Do czego służy dzianina ściągaczowa? Dzianina ściągaczowa, zwana prążkowaną, to tkanina bawełniana o strukturze wyraźnych podłużnych pasków z przodu i z tyłu. Innymi słowy ściągacz to materiał dwustronny. Zazwyczaj dzianiny ściągaczowe są używane do tworzenia opasek na głowę, na kołnierzykach koszul, golfach, obszyciach, mankietach itp. Dzianiny prążkowany są często używane do produkcji odzieży, która powinna ściśle przylegać do ciała. Dzianina prążkowana jest również popularna w produkcji odzieży dziecięcej i damskiej: odzieży domowej, piżam, bluzek, spódnic, swetrów, żakietów i sukienek.