Len z wiskozą

Len z wiskozą co to za tkanina?

Wiskoza to naturalna tkanina syntetyzowana sztucznymi metodami z naturalnych surowców (celuloza). W swojej pierwotnej postaci wiskoza jest gładka z przyjemnym połyskiem, ale z dodatkiem włókna lnianego matowieje i nabiera ciekawej struktury.  Len z wiskozą kupisz w naszym sklepie z tkaninami — Bawełna-Tkaniny — w asortymencie znajduje się kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych materiałów lniano — wiskozowych, a ceny mile zaskoczą. Główną zaletą lnu z wiskozą jest to, że jest to materiał w 100% naturalny i przyjazny dla ciała. 

Tkanina len wiskoza — zalety i wady materiału

Tkanina doskonale „oddycha” - idealnie nadaje się do szycia zwiewnych letnich sukienek, bluzek i koszul nocnych. Len z wiskozą to tkanina, która jest w stanie dobrze wchłaniać wilgoć — ze względu na tę właściwość często wykorzystywana jest w produkcji tekstyliów domowych. Dodanie wiskozy do lnu sprawia, że ubrania z tej tkaniny są łatwe i przyjemne w prasowaniu, często takie produkty w ogóle nie wymagają wygładzania. Jest to wyjątkowe rozwiązanie typowej wady lnianej odzieży, która zawsze marszczy się podczas noszenia i jest trudna do prasowania. Naturalny len w połączeniu z wiskozą nie traci swoich cech estetycznych, taki materiał lniany na ubrania dobrze rozprowadza się na ciele, doskonale się układa, co z pewnością uatrakcyjnia produkty wykonane z tej tkaniny.

Wiskoza z lnem - właściwości

Wiskoza, podobnie jak len, jest niezwykle odporna na zabrudzenia i nie elektryzuje się, dzięki czemu nadaje się do szycia odzieży dziecięcej nastawionej na aktywność na świeżym powietrzu. W połączeniu z lnem włókno wiskozowe staje się trwalsze, co wydłuża żywotność gotowych wyrobów z tej tkaniny. Zatem materiał len z wiskozą jest bardzo praktycznym rozwiązaniem dla osób szukających trwałych i wygodnych rozwiązań.

Tkanina len z wiskozą na sukienki i letnie ubrania

W letnie upały sukienki z lnu z wiskozą są po prostu niezastąpione. Ta lekka i przewiewna odzież stanie się naturalną „klimą” dla Twojego ciała, powietrze łatwo przepływa przez naturalne tkaniny len wiskoza i zapewnia uczucie świeżości nawet w najgorętsze dni. Z drugiej strony lniane ubrania dla osób otyłych, a także dla wszystkich, którzy z trudem znoszą upały, w tym małych dzieci, stają się „boją ratunkową” w upalnym sezonie. Wiskozowe sukienki są dużo lżejsze niż podobne sukienki, wykonane z bawełny lub czystego lnu. W naszym sklepie dostępne są wyłącznie atestowane tkaniny odzieżowe, w tym len z wiskozą na sukienki, które są bezpieczne dla osób uczulonych, skłonnych do alergii oraz dzieci. Wyjątkowa tkanina lniana z wiskozą to doskonała opcja do szycia ubrań, z tej tkaniny wiskozy z lnem uszyjesz przewiewne bluzki i spódnice, letnie spodnie i spodenki, bluzki, T-shirty czy jeszcze bardziej imprezowe, eleganckie sukienki czy garnitury. Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie z tkaninami, gdzie znajdziesz szeroki wybór najwyższej jakości tkaniny len naturalny. Możesz spać spokojnie — ta tkanina jest bezpieczna i delikatna dla skóry, a jej hipoalergiczne cechy czynią ją wyjątkowo przyjazną dla naszej skóry. Tkanina len z wiskozą na sukienki i letnie ubrania to doskonała opcja na sezonowe stylizacje.