Len na zasłony

Zasłony, firany i inne tekstylia do wystroju domu to bardzo ważny element we wnętrzu każdego mieszkania. Bez nich niemożliwe jest stworzenie naprawdę komfortowych warunków w kuchni, salonie czy sypialni. Len na zasłony to idealny materiał do tworzenia rozwiązań wnętrzarskich nie tylko w stylu rustykalnym, eko czy folkowym. Lniane zasłony idealnie pasują do bardziej eleganckich i klasycznych stylizacji. Len na firany i zasłony to uniwersalny materiał do szerokiej gamy zadań wewnętrznych. W naszym sklepie sklep z materiałami na zasłony oferujemy szeroki wybór kolorów i gramatur od 260g/m2. 

Materiał lniany na zasłony i firany

Materiały wykonane z naturalnego lnu na zasłony wyróżniają się spośród szerokiej gamy innych tkanin zasłonowych. Produkowane są na bazie prawdziwych, naturalnych surowców, które mogą pozytywnie wpływać na mikroklimat w mieszkaniu lub w przestrzeni biurowej. Naturalny materiał len na zasłony zawiera 75 procent celulozy, co zapewnia jej dość sztywną, a jednocześnie gładką powierzchnię, o doskonałej przepuszczalności światła. Wśród innych zalet lnianych materiałów na zasłony można zauważyć następujące właściwości materiału. Celuloza, która wchodzi w skład włókien lnianych, ma właściwości antystatyczne, co pozwala materiałowi odpychać od siebie cząsteczki kurzu. Ponadto zasłony i zasłony nie przyciągają się do innych powierzchni, ponieważ nie gromadzą ładunku elektrostatycznego.

Tkanina lniana na zasłony

Tkanina lniana na zasłony ma gęstą strukturę, dzięki czemu produkty wykonane z tego materiału są w stanie zatrzymać intensywne światło słoneczne, tworząc w ten sposób chłód i komfortowy półmrok w pomieszczeniu. Len chroni człowieka przed negatywnymi skutkami różnego rodzaju promieniowania. Tkanina len na zasłony posiada również właściwości antyseptyczne. Gruby materiał i lniany tiul są bardzo łatwe w obróbce. Nie zsuwają się, a także nie rozciągają podczas obróbki. Przy minimalnych umiejętnościach krawieckich z łatwością wykonasz piękny komplet zasłon do kuchni, salonu czy sypialni.

Gruby i cienki len na zasłony dostępny w rozmaitych kolorach

Gruby i cienki len na zasłony i przewiewne firany będzie pasować do dekoracji każdego pomieszczenia, czy to w salonie, kuchni, sypialni czy pokoju dziecinnym. Istnieje wiele odmian stylów wnętrz wszystkich tych pomieszczeń, dlatego rozważ niektóre z nich, szczególnie popularne wśród konsumentów. W mieszkaniu lniane tkaniny stworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Nie musisz też zastanawiać się nad modelem: rolety lub proste przesuwne zasłony świetnie prezentują się w tym pomieszczeniu. Najpopularniejszym kolorem jest oczywiście naturalny beż i każdy inny ciepły odcień, który jest uniwersalny dla każdego wnętrza. Inne kolory tkanin lnianych są również szeroko stosowane do dekoracji okien. Kolor niebieski i jego odcienie dodają przestrzeni świeżości i przyjemnego chłodu. Zielona kolorystyka działa uspokajająco i relaksująco. Żółte lub musztardowe zasłony lniane tworzą czarujący klimat słonecznego dnia nawet w pochmurną pogodę i zachęcają do działania. Niezależnie od koloru, stylu i modelu, lniane zasłony będą zachwycać właścicieli przez długie lata, a także stworzyć komfortowe środowisko.