Wiskoza Materiał

Wiskoza materiał naturalny

Wiskoza - co to? Rewelacyjna podstawa garderoby i jedna z naszych najbardziej popularnych tkanin! To najwyższej jakości lekka i oddychająca wiskoza: sztuczna tkanina ubraniowa pochodzenia naturalnego. Co to oznacza? Wiskoza zawiera  naturalne włókna celulozy, dzięki czemu uzyskała cały szereg wyjątkowych właściwości technicznych. Tkanina jest przewiewna, posiada właściwości termoregulacyjne, jest hipoalergiczna i bezpieczne w kontakcie ze skórą, wyjątkowo prezentuje się i układa, jest lejąca i lekko błyszcząca. W zależności od technologii obróbki może uzyskać dowolną strukturę i kolorystykę a także może wizualnie naśladować jedwab, bawełnę, len czy wełnę. Dzięki temu jest to tkanina idealna na lato. Zwiewna sukienka z wiskozy z pewnością przyciągnie wzrok! Gdzie kupić materiał wiskoza w Warszawie? W ofercie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo różnych kolorów tkaniny. Realizujemy sprzedaż hurtową i detaliczną: wiskoza na metry.

Wiskoza ubraniowa

Trudno przecenić popularność i zapotrzebowanie na wiskozę. Tkanina wiskoza najczęściej służy do szycia odzieży damskiej i dziecięcej. Z tej tkaniny szyje się lekkie, przewiewne bluzki, sukienki i spódniczki na lato. Tkanina wiskoza pięknie się układa i jest lejąca, zachowując atrakcyjny wygląd. Ubrania wiskozowe od wielu lat nie wychodzą z mody, eleganckie wiskozowe kreacje można znaleźć w kolekcjach znanych projektantów i zobaczyć na wiodących pokazach mody. Wiskoza wykorzystywana jest również do masowej produkcji dziecięcej i domowej - szlafroków, piżam, akcesoriów domowych.

Wiskoza tkanina na lato 

Wiskoza to bardzo delikatna tkanina, dlatego proces pielęgnacji wygląda na dość skomplikowany i wymaga większego wysiłku. Przede wszystkim zaleca się dekatyzacja tkaniny wiskozowej przed przystąpieniem do szycia. Proces dekatyzacji dla wiskozy jest taki sam, tj. należy wyprać materiał w ciepłej wodzie lub przeprasować żelazkiem w trybie jedwabiu. Wiskozę można prać w pralce, jednak warto unikać agresywnych detergentów i wybielaczy. Aby uniknąć zagnieceń podczas wirowania produktów wiskozowych, zaleca się wirowanie na niskich obrotach lub ręcznie lekko wycisnąć nadmiar wody z wyrobu i pozostawić go w pozycji poziomej do całkowitego wyschnięcia. Najlepiej prasować wiskozę w niskich temperaturach (tryb jedwabiu), gdy tkanina jest lekko wilgotna lub przez szmatkę. Nie zaleca się suszenia wiskozy w suszarkach bębnowych.